Відбулися ХІ Міжнародні Чичерінські читання

3-4 жовтня 2019 року кафедра світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка з участю членів Наукового товариства імені Шевченка провела ХІ Міжнародні Чичерінські читання «Світова література в літературознавчому дискурсі ХХІ ст.» до 80-річчя кафедри світової літератури.  З- поміж 50 учасників читань були представники Азербайджану, Білорусі,Республіки Польща, Росії та 15 міст України.

Під час роботи Читань відбулися два пленарні засідання (11 доповідей). Працювали 3 секції: «Ідеї Олексія Чичеріна у контексті новітнього теоретично- методологічного дискурсу. Генологічні аспекти світової літератури»; «Феномени транзитивності в західноєвропейських літературах ХХ століття»; «Взаємодії літератур: впливи, паралелі, наслідування».

На пленарному засіданні 3 жовтня виголошено 8 доповідей – «Перше прочитання художнього твору: наративно-когнітивна проекція»; «Сучасний афро-американський театр як місце ревіталізації колективної пам’яті  переміщеної спільноти»; «Імпресіонізм в романі О. Вайльда «Портрет Доріана Грея» (мистецький контекст та інтертекст)»; «Образ Джерома Селінджера в літературі та кіно (роман Ф. Беґбеде «Уна і Селінджер», фільм Д. Cтронґа «За прірвою в житах»); «Античні міфологеми як ідеологеми в українській поезії 1920-1930-х років»; «Географія страждання у романі «Man Gone Down» (Michael Thomas)»; «Гільда Дулітл: проза поета»; «Цивілізаційні конфігурації і поляризовані ідентичності у пост-9/11 художній літературі».

На пленарному засіданні 4 жовтня прозвучали 3 доповід і- «Кафедрі світової літератури – 80: становлення, пошуки, здобутки”; «Кордони, які не ділять літературу, а створюють…»; «Американская мечта” в романе  Гиш Джен «Типичный американець».

На пленарних засіданнях виступили літературознавці з чотирьох міст України (Львів, Київ, Полтава, Харків), а також літературознавець із Мінська. Під час першої пленарної доповіді було проінформовано учасників читань про вихід у світ видання «Олексій Чичерін. «Треба бачити і розуміти серцем…» (літературознавчі студії) (Львів, 2018 р.).

Матеріали ХІ Міжнародних Чичерінських читань будуть друкуватися у фахових виданнях Львівського національного університету імені Івана Франка та Прикарпатського  національного університету імені Василь Стефаника.

Наступні ХІІ Міжнародні Чичерінські читання заплановані на жовтень 2021 року.