Відбулися наукові читання, присвячені 90-річчю від дня народження професора Степана Злупка

7 лютого 2022 року на економічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися наукові читання «Економічна україніка професора С.М. Злупка у світлі формування нової парадигми наукових досліджень», присвячені 90-річчю від дня народження професора. Організувала наукове зібрання кафедра економіки України Львівського університету. Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся у дистанційному форматі з використанням платформи ZOOM. Модерувала захід завідувачка кафедри економіки України Львівського національного університету імені Івана Франка, професорка Лідія Гринів.

Учасників засідання привітав перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович подякував представникам кафедри економіки України за організацію такої зустрічі: «Ця зустріч дає можливість усім нам відкрити нові сторінки з життя видатного вченого Степана Злупка. Степан Миколайович підготував учнів, якими можна пишатися. Сьогодні вони досягають хороших результатів і продовжують справу, яку започаткував їхній вчитель. Дуже актуальними є питання, які Степан Миколайович піднімав у своїх працях, намагаючись виховати в учнях економіста-державотворця», – зазначив перший проректор.

Зі словами вітання до колег також звернувся декан економічного факультету Ростислав Михайлишин. Ростислав Васильович ознайомив присутніх з основними віхами життєпису і наукової діяльності Степана Злупка, відзначивши його людські і професійні риси. «Серед багатьох відомих вчених, які працювали на економічному факультеті, особливе місце займає професор Степан Злупко – вчений справді європейського рівня, науковець-новатор, патріот України, який до останніх днів свого життя вболівав за Батьківщину», – зауважив декан. У своєму виступі «Економічна україніка професора С. М. Злупка у світлі формування наукових шкіл економічного факультету Львівського університету» Ростислав Васильович констатував, що наукова й освітня діяльність Степана Злупка відзначена багатьма державними нагородами, почесними званнями, науковими регаліями, а в науковому доробку професора є понад 1500 наукових та науково-популярних праць, які присвячені надзвичайно широкій науковій тематиці.

Спогадами про видатного вченого-економіста поділився завідувач кафедри економіки підприємства, професор Іван Михасюк у своїй доповіді «Він пережив свій Сибір у Львові». Завідувачка кафедри економіки України Львівського національного університету імені Івана Франка, професорка Лідія Гринів презентувала колегам доповідь «Наукова спадщина професора С. М. Злупка в суспільно-історичному контексті». Професор кафедри обліку, аудиту та оподаткування Національної академії статистики, обліку та аудиту Володимир Шевчук представив виступ «Рятівна картина світового економічного надбання: внесок і місія українств». Натомість професор кафедри економічної кібернетики, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Вовк виступив з доповіддю «Ідеологічна складова педагогічної діяльності професора Степана Злупка у підготовці фахівців».

До участі в конференції зголосилися представники родини, колеги, учні, однодумці професора Степана Злупка, науковці, викладачі Львівського університету та інших закладів вищої освіти України, представники бізнесу, урядових та громадських структур.

Степан Миколайович Злупко (1931- 2006) – видатний учений, економіст, доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Лауреат премії імені Михайла Туган-Барановського НАН України. 1992 року Степан Миколайович ініціював створення на економічному факультеті Львівського університету першої в Україні кафедри економіки України і невдовзі очолив її. Серед наукових інтересів професора Степана Злупка були історія української та світової економічної думки, економічна історія України, сучасна економіка України, регіоналістика, трудовий потенціал і зайнятість, екогомологія, економічна кібернетика і глобалістика, економічна теорія і економічна культура.