Відбувся фінал четвертого Всеукраїнського конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest

6 грудня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся фінал четвертого Всеукраїнського конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest. Організатор заходу – Науковий парк Львівського університету «Інновації та підприємництво» за сприяння Львівської ОВА, Львівської міської ради, Українського фонду стартапів, компаній «EPAM», «Meest Пошта», Lviv ІТ Cluster та за фінансової підтримки компанії «Appexoft».

Учасників конкурсу привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Сьогоднішні фіналісти конкурсу представляють провідні наукові центри України, їхня приналежність до академічної спільноти створює додаткові переваги, адже розвиток саме наукової ідеї у бізнес-проєкт неодмінно несе в собі новаторство та оригінальність. Переконаний, що креативне мислення допоможе студентам знайти натхнення і ресурси для розвитку стартапів, а сьогодні – якнайповніше продемонструвати свій інноваційний підхід і переконати журі у фінансовій доцільності проєктів, врешті – зробити перший крок на шляху до їхнього впровадження. Я вірю, що саме в таких конкурсах гартується нове покоління винахідників, які працюватимуть на благо нашої країни і суспільства», – зазначив Роман Гладишевський та на прикладі Колекції культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків, яка включена до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України, розповів про основні етапи реалізації наукової ідеї.

Директор Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво» Назар Демчишак підкреслив, що це вже четвертий Всеукраїнський конкурс студентських проєктів Lviv Startup Fest. «Конкурс розвивається, динамічно трансформується і в нас постійно оновлюється склад журі, залучаються нові партнери, інвестори, ментори. Сьогодні в нас в гостях колеги та студенти з Чернігова, а також, що приємно, вперше серед членів журі – представники Київського національного університету технологій та дизайну. Щиро вітаю всіх учасників, бажаю цікавої роботи, хороших результатів і подальшої самореалізації», – акцентував Назар Демчишак.

До фіналістів звернувся СЕО компанії «Appexoft», спонсор конкурсу, випускник Львівського університету Володимир Жигайло. «Я дуже радий, що Ви обрали цей шлях – шлях стартаперів, підприємців. Це дуже цікавий напрям для самореалізації, завдяки якому Ви можете втілювати в життя власні ідеї, створювати продукти, якими будуть користуватися люди. Чимало українських стартапів стали відомим на весь світ, а люди, які їх створили стали успішними. Втім цей шлях не є легким, тож я бажаю кожному з Вас наполегливості для втілення своїх ідей», – підкреслив Володимир Жигайло.

Також учасників привітали члени журі конкурсу: депутат Львівської обласної ради, голова Комісії з питань діяльності АПК, підприємництва та інновацій Юрій Раделицький, проєктна менеджерка Українського фонду стартапів Анастасія Кравченко-Угрехелідзе, декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк, декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, керівник освітніх програм EPAM University у південному та західному регіонах України Олександр Ткаченко, глобальна директорка з маркетингу Meest Group, керуюча партнерка Meest Shopping Марта Янків, професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету Христина Гнатенко, професорка кафедри теорії та історії політичної науки Наталія Жигайло, керівниця освітньої команди Lviv ІТ Cluster Юлія Цимбала, декан факультету управління та бізнес-дизайну Київського національного університету технологій та дизайну Марʼяна Шкода, директорка Науково-дослідного інституту економіки Київського національного університету технологій та дизайну Вікторія Маргасова.

Надалі розпочався власне пітчинг проєктів, під час якого команди представили вісім інноваційний ідей. Ідеться про стартапи «HIREDUSE» ( НУ «Львівська політехніка»), «Acti2Dyes» (ЛНУ ім. Івана Франка), «PHAGE BEAUTY» (ЛНУ ім. Івана Франка), «RainGripper» (НУ «Львівська політехніка), «IMABULARY» (Національний університет біоресурсів і природокористування України), «SIMPLY SHARE» (ЛНУ ім. Івана Франка), «RePolymer» (НУ «Чернігівська політехніка»), «SOURCITY» (Київський національний університет технологій та дизайну).

Після презентацій усіх стартапів спонсор фіналу вирішив збільшити призовий фонд і дозволити обрати одразу двох переможців. Відтак за підсумками роботи компетентного журі перше місце здобули проєкт «Acti2Dyes», основна ідея якого полягає у використанні пігментів мікробного походження у текстильній промисловості, що допоможе замінити синтетичні барвники, та «RePolymer», в основі якого – виготовлення реабілітаційних та постреабілітаційних засобів з перероблених пластикових відходів. Кожна команда стартапів одержала по 30 000 грн на реалізацію своїх ідей.

Другу сходинку з грошовим призом 20 000 гривень посів стартап «PHAGE BEAUTY», який базується на використанні фагових препаратів зовнішнього застосування для лікування акне.

Третє місце у конкурсі та грошовий приз у сумі 10 000 гривень здобув стартап «SIMPLY SHARE» – додаток для групових розрахунків у різних валютах з використанням актуальних валютних курсів. Також всіх учасників нагородили подарунками від партнерів заходу та мотиваційною грошовою премією – по 2 000 грн.

Щиро вітаємо переможців та фіналістів конкурсу і бажаємо успіху у реалізації креативних ідей!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото