Відбувся фінал п’ятого Всеукраїнського конкурсу стартапів від Наукового парку Університету

6 червня 2025 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся фінал п’ятого Конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest. Організував захід Науковий парк Львівського університету «Інновації та підприємництво» за підтримки Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА, Львівської обласної ради, Львівської міської ради, Lviv IT Cluster, Українського Фонду Стартапів, компаній «GlobalLogic», «Meest Пошта» та за фінансової підтримки компанії «Appexoft»

До вітального слова запросили академіка НАН України, професора Романа Гладишевського. «Саме в час повномасштабної війни ми шукаємо рішення того, як рятувати життя, відновлювати зруйновану інфраструктуру, підтримувати військових і цивільних. Сьогодні відома низка стартапів, які стосуються розробки й експлуатації безпілотних апаратів, зростає потреба в якісній фізичній і ментальній реабілітації учасників бойових дій і членів їхніх родин. Інноваційні підходи є незамінними для створення матеріалів біонічних протезів нового покоління. Також вкрай важливими є ідеї щодо впровадження цифрових реабілітаційних платформ, як для фізичної, так і для психологічної підтримки. Водночас недостатньо реагувати лише на виклики сьогодення. Важливою є і здатність передбачити завдання майбутнього. Поступ держави не можна уявити без розвитку освіти і модернізації освітнього інструментарію, що також потребує креативного підходу. Я бажаю всім учасникам успішно захистити свої проєкти, розширити мережу професійних контактів і вірю, що сьогоднішній захід – це майданчик, де народжуються майбутні успішні компанії, які змінюватимуть Україну і світ на краще», – сказав Роман Гладишевський.

Надалі до присутніх звернулася директорка директорату розвитку ІТ-індустрії Міністерства цифрової трансформації Наталя Денікеєва. Вона розповіла про актуальні можливості для молодих інноваторів, та зазначила: «Я щиро бажаю успіху кожному з Вас. Впевнена, що кожен стартап, який сьогодні презентуватимуть, справді крутий!». Проєктна менеджерка Українського фонду стартапів Анна Мотрич розповіла про організацію, яку представляє, і зазначила, що загалом фонд постійно намагається розширювати мережу і надавати всі необхідні можливості для студентських стартапів, бо вірить, що «саме в університетах під час студентських років народжуються найкрутіші, найкреативніші ідеї».

Під час урочистостей учасників привітали партнери Університету з Польщі, які перебували з візитом у Львові: уповноважений ректора Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні у справах співпраці з Україною Збігнєв Войцеховський та проректорка Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні Дорота Колодинська. Вони побажали успіху юним інноваторам та запевнили у своїй прихильності та підтримці українського народу у надскладний час.

До присутніх звернувся перший заступник міського голови Львова, випускник ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Москаленко. «Захід, що сьогодні відбувається – надзвичайно важливий! Я вірю, що у цей непростий час в нашій державі сформується чимало цінних ідей і винаходів, які працюватимуть на благо України, з метою її захисту. Бажаю кожному з Вас відчувати «драйв» від того, що Ви робите і дякую за активність, цілеспрямованість та прагнення до розвитку!», – зазначив Андрій Москаленко.

Опісля своїм досвідом поділився спонсор конкурсу, СЕО компанії «Appexoft», випускник Львівського університету Володимир Жигайло. «Аби досягти успіху в бізнесі, треба враховувати три важливих фактори: вибрати діяльність, яка буде до душі, створити чітку бізнес-модель і налаштувати продажі, а також зібрати сильну команду, яка буде рухатись до спільної мети. Якщо Ви сьогодні тут, значить у Вас є бачення всіх трьох компонентів, відтак бажаю Вам на цьому не зупинятися, бути наполегливими, отримувати задоволення від реалізації ідей, втілювати в життя свої мрії!» – зазначив Володимир Жигайло.

Також з привітанням до учасників звернувся декан хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Григорій Дмитрів. «Цей конкурс надає Вам великі можливості, тому хочу, щоб Ви якнайкраще показали себе, презентували свої ідеї, а в перспективі – реалізували ідею, яка приноситиме користь нашій країні», – постановив Григорій Дмитрів.

Підтримав учасників декан економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ростислав Михайлишин: «Такі конкурси як Lviv Startup Fest є надзвичайно актуальними. Сьогодні ми повинні шукати нові шляхи розвитку і зростання, які часто полягають у впровадженні інновацій, розробці креативних стартапів. Відтак впевнений, що для багатьох із Вас цей проєкт стане початком шляху до успіху».

До вітань доєдналась і заступниця декана з наукової роботи філософського факультету, професорка кафедри теорії та історії політичної науки Наталія Жигайло. «Дякую усім фіналістам за участь у конкурсі і бажаю досягнути омріяних цілей. Організаторам висловлюю подяку за клопітку працю. А особливі слова вдячності адресую своєму сину Володимиру за те, що він шляхетно інвестує в нашу прекрасну, обдаровану, талановиту українську молодь!» – додала Наталія Жигайло.

Надалі розпочався пітчинг проєктів, під час якого команди представили вісім інноваційний ідей. Ідеться про стартапи «MediaMood» (Чернівецький національний імені Юрія Федьковича), «AgriNova» (ЛНУ ім. Івана Франка), «Moveo» (ЛНУ ім. Івана Франка), «Echoes of the Rozlom» (Арт академія сучасного мистецтва імені Сальвадора Далі), «GrainMole» (НУ «Львівська Політехніка»), «ТИЛ» (ЛНУ ім. Івана Франка), «Trivia» (НУ «Львівська Політехніка»), «Flexible light» (ЛНУ ім. Івана Франка).

За підсумками роботи компетентного журі перше місце здобув проєкт «GrainMole», що вирішує проблему псування зерна під час довготривалого зберігання у насипних складах, дозволяючи зернозберігальним підприємствам заощадити кошти та час. Автори стартапу одержать фінансування в розмірі 40 000 грн.

Другу сходинку з грошовим призом 20 000 гривень посів стартап «Flexible light», ідеєю якого є створення та випробування нових органічних молекул для використання у світловипромінювальних шарах OLED-дисплеїв.

Третє місце у конкурсі та грошовий приз у сумі 10 000 гривень здобув стартап «AgriNova», спрямований на розробку та впровадження бактеріального біодобрива, заснованого на штамах мікроорганізмів, здатних природним шляхом підвищувати родючість ґрунту, стимулювати ріст рослин та захищати їх від стресових факторів та патогенів.

Також 10 тисяч від компанії «Meest Пошта» здобув проєкт «ТИЛ» – ідея платформи, яка поєднує донати, маркетплейс, постачальників і аналітику та орієнтована на допомогу громадам оптимізувати і контролювати витрачання коштів на підтримку армії і волонтерів. Інші фіналісти конкурсу одержали по 3 000 грн задля мотивації не припиняти роботи над своїми задумами.

Щиро вітаємо переможців та фіналістів конкурсу і бажаємо успіху у реалізації креативних ідей!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото