Відбувся фінал третього Всеукраїнського конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest

31 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся фінал третього Всеукраїнського конкурсу студентських проєктів Lviv Startup Fest. Організатор заходу – Науковий парк Львівського університету «Інновації та підприємництво» за підтримки Управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА, Львівської обласної ради, Українського Фонду Стартапів, компаній «EPAM», «GlobalLogic», «SoftServe», «Meest Пошта» та за фінансової підтримки компанії «Appexoft».

Учасників конкурсу привітав проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, зауваживши, що сьогодні креативна молодь матиме можливість переконати журі у фінансовому потенціалі своїх стартапів й окреслити перспективи їхнього впровадження та масштабування, знайти однодумців, партнерів і менторів. «Науковий парк Львівського університету «Інновації та підприємництва» створює дієвий майданчик для реалізації інноваційних розробок. Львівський університет надає ресурси для проведення досліджень, що мають потенціал перерости в масштабні проєкти. Цьому сприяють центри колективного користування науковим обладнанням і десятки інноваційних лабораторій, які відкриті для вчених. Адже доступ до сучасного наукоємного обладнання та інформаційних ресурсів в поєднанні з вдалими ідеями веде до успішної реалізації стартапів», – акцентував Роман Гладишевський і додав, що меценати сьогоднішнього конкурсу викликають щире захоплення, адже історично в Україні така шляхетна справа давала поштовх до розвитку освіти і науки ще починаючи з київського князя Ярослава Мудрого, який фінансував створення шкіл, бібліотек, написання літописів, перекладів книг.

«Завдяки меценатству князя Василя Костянтина Острозького засновано один з перших закладів вищої освіти в Україні – Острозьку академію, а митрополита Петра Могили – Києво-Могилянську колегію. Спонсорував навчальні заклади гетьман Іван Мазепа, а у ХІХ столітті український промисловець Василь Симиренко власним коштом виплачував стипендії українським науковцям. У Львові визначним меценатом освіти в ХХ столітті був митрополит Шептицький. Сьогодні, коли ми боремося за нашу ідентичність і незалежність, відновлення таких традицій відкриває шлях тим, хто розвиватиме нашу країну в майбутньому», – наголосив Роман Гладишевський.

Директор Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво» Назар Демчишак підкреслив, що конкурс об’єднує представників активної молоді зі всієї України, а у фіналі зустрінуться 8 команд, які представляють Львів, Одесу та Вінницю. «Сьогоднішній конкурс вже втретє гуртує студентів навколо цікавих ідей як технічного, природничого, так і гуманітарного напрямів. Сподіваюся, що окрім фінансової підтримки, яку сьогодні надає компанія «Appexoft» у сумі 110 000 грн, та цінних призів від інших партнерів, учасники отримають багато позитивних емоцій, важливий досвід та поштовх для реалізації своїх ідей», – зауважив Назар Демчишак.

До присутніх звернувся СЕО компанії «Appexoft», спонсор конкурсу, випускник Львівського університету Володимир Жигайло. «Перше за все, хочу подякувати організаторам цього конкурсу, адже розумію, наскільки великий об’єм роботи їм довелося проробити. Конкурс, фінал якого сьогодні відбувається, є надзвичайно актуальним, бо зараз, як ніколи, важливо розвивати в Україні підприємство і стартап-культуру. Пригадуючи власний бізнес-шлях, розумію, що найважчим у будь-якій справді завжди є початок. Тож я вітаю Вас усіх із стартом і бажаю й надалі розвивати власні ідеї, отримувати задоволення в процесі реалізації задумів! Щиро хочу, щоб всі Ви досягнули успіху і зробили внесок у розвиток нашої країни і наближення перемоги», – підкреслив Володимир Жигайло.

Депутат Львівської обласної ради, голова Комісії з питань діяльності АПК, підприємництва та інновацій, професор Юрій Раделицький також побажав учасникам успіху у представленні своїх стартапів і вручив подяки від голови Львівської обласної ради за інноваційні ініціативи та проєкти зі стимулювання співпраці освіти, науки та бізнесу, ефективну підтримку і сприяння розвитку стартап-культури серед студентства і молоді Львівської області працівникам наукового парку Назару Демчишаку і Марії Рубасі та СЕО компанії «Appexoft» Володимиру Жигайлу.

Конкурсантів привітали також декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, заступниця декана філософського факультету з наукової роботи Наталія Жигайло, керівник освітніх програм EPAM University у південному та західному регіонах України Олександр Ткаченко, глобальна директорка з маркетингу Meest Group, керуюча партнерка Meest Shopping Марта Янків, професорка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету Христина Гнатенко.

Надалі розпочався власне пітчинг проєктів, під час якого команди представили вісім інноваційний ідей. Ідеться про стартапи «BYSK», (ЛНУ ім. Івана Франка), «FAID» (НУ «Львівська політехніка»), «AidTrack» (ЛНУ ім. Івана Франка), «iPlayARt» (Національний університет «Одеська політехніка»), «Реактор-змішувач» (Вінницький національний аграрний університет), «ECO FIBER» (ЛНУ ім. Івана Франка), «Cleanclin nature’s filter» (ЛНУ ім. Івана Франка), «SINUM CAPITAL» (ЛНУ ім. Івана Франка та Львівський торговельно-економічний університет).

За підсумками роботи компетентного журі перше місце здобув проєкт «Eco Fiber», який пропонує використання целюлози мікробного походження як перспективний напрям виробництва, що забезпечить сталий розвиток і знизить антропогенний вплив на рослинні угрупування. Автори стартапу одержать фінансування в розміні 35 000 грн.

Другу сходинку з грошовим призом по 20 000 гривень розділили стартапи «Реактор-змішувач», який пропонує методи підвищення ефективності машин, що працюють на біопаливі, завдяки інтелектуальній системі живлення зі змішувачем, та «iPlayARt» – застосунок для окулярів доповненої реальності, який дозволяє навчитися гри на музичному інструменті за допомогою персоналізованого фідбеку від штучного інтелекту.

Третє місце у конкурсі та грошовий приз у сумі 10 000 гривень також здобули дві команди: «AidTrack», що передбачає створення додатку для оптимізації перевезень, та «Cleanclin nature’s filter», який пропонує використання властивостей закарпатського клиноптилоліту для створення чистішого та безпечнішого світу шляхом революції в дезінфекції поверхонь та очищенні води.

Інші фіналісти конкурсу одержали по 5 000 грн задля мотивації не припиняти роботи над своїми задумами. Також всіх учасників нагородили подарунками від партнерів заходу.

Щиро вітаємо переможців та фіналістів конкурсу і бажаємо успіху у реалізації креативних ідей!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото