Відбувся концерт «Прощання з колядою»

12 лютого 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося грандіозне музично-театральне дійство – концерт «Прощання з колядою». Насичену музичну програму зі сцени Актової зали глядачам представляли творчі колективи Університету: Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Народна капела бандуристок «Зоряниця», Народний камерний оркестр, Народний дівочий хор «Ліра», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка та Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош».

Розпочала концерт чоловіча хорова капела «Прометей», яка виконала колядки «Настала пора урочиста», «Христос Спаситель», «Гой, питалася княжа корона» та адаптовану для українського слухача шотландську різдвяну пісню «Ось і Рождество».

Надзвичайно душевно передав дух Різдва Народний камерний оркестр, учасники якого виконали, як традиційні колядки так і нові для широкого загалу композиції, – «Бог Предвічний», «Небо і земля», «Свята ніч», «Щедрик», «Господь Бог Предвічний», «God rest re merry, gentelmen».

Неймовірно чуттєво звучали колядки «Чи дома, дома, господар дома?», «Коляда-колядка», «Народився Бог на сіні», «Ой, колядка-колядниця», «Будьте здорові…» у виконанні народного дівочого хору «Ліра».

Проникливо та по-особливому урочисто колядувала і Народна капела бандуристок «Зоряниця». Учасниці капели представили колядки «Спи, Ісусе», «Хто там по дорозі», «Возвеселімся всі купно нині» та «Свята вечеря».

Яскравим та емоційно-насиченим елементом концерту стало вертепне дійство у виконанні Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош». Учасники ансамблю зуміли напрочуд вдало передати історію Різдва, увиразнивши майстерною акторською грою та музичними номерами кожного персонажа верту.

Завершував концертну програму виступ Заслуженої хорової капели України «Боян» ім. Є. Вахняка. Учасники капели виконали колядки «Повіджте мі, пастушкове», «Землю юдейську», «Ой рано, раненько» та «Во Вифлеємі зоря сіяє».

Окрім мелодійних співів, учасники дійства віншували гостей, бажали мирного неба над Україною і, традиційно, зичили кожному «у здоровї дочекати до наступного року».