Відбувся круглий стіл «Історична етномузикологія про єврейсько-українські та єврейсько-польські зустрічі до 1840-х років»

7 грудня 2021 року на факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка в онлайн-форматі відбувся Міжнародний круглий стіл «Історична етномузикологія про єврейсько-українські та єврейсько-польські зустрічі до 1840-х років».

Захід відбувався в рамках Міжнародного наукового проєкту «Нігун хасидів на Правобережній Україні та Східній Галичині: між питомими та напливовими  звуковими ландшафтами», який виконується науковцями Львівського національного університету імені Івана Франка та Єврейського університету у Єрусалимі. Участь в онлайн-засіданні взяли участь науковці з України, Ізраїлю та Польщі.

З привітальними словами до учасників круглого столу звернулись декан факультету культури та мистецтв проф. Майя Гарбузюк та завідувач  кафедри музикознавства та хорового мистецтва Тарас Дубровний. Після цього слово взяли організатори та модератори зустрічі доцентка Ольга Коломиєць (Львівський національний університет імені Івана Франка) та доцент Міхаель Лукін (Єврейський університет у Єрусалимі), наголосивши, що така зустріч відбувається вперше у музикознавчому просторі усіх країн-учасників.

Упродовж двох годин роботи учасники заходу аналізували музичні зразки, записані на території Правобережної України та Східної Галичини з метою виявлення спорідненостей чи відмінностей між запропонованими зразками та творами української і польської усних традицій. Для обговорення учасниками Круглого столу було запропоновано розглянути музичні транскрипції, виконані видатними дослідниками минулого століття Мойсеєм Береговським, Авраамом Цві Ідельсоном та Йоахимом Стучевським. У дискусії учасники звертали особливу увагу на аспекти ладу, структури, ритміки, розвитку мелодичної лінії, а також функції виконання того чи іншого твору.