Відбувся перший етап XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

14 листопада 2024 року відбувся перший етап XV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Цього року до участі у загальноуніверситетському етапі конкурсу зареєструвались 48 студентів з різних факультетів та з педагогічного фахового коледжу.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка започаткували ще у 2010 році, і відтоді вже традиційно у ньому щороку беруть участь юні поціновувачі творчості Великого Кобзаря. Він має на меті вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, а також виявлення  обдарованої  молоді, розвиток її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу та підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Привітав учасників конкурсу декан філологічного факультету Роман Крохмальний. «В житті нашого народу є певні постаті, які дають підстави високо цінувати українську думку. Зрештою, одним із таких є відомий нам мислитель, який сказав: «Хто матір забуває, того бог карає». Забуття народом своєї мови і культури призводить до жахливих наслідків, саме тому я дякую усім, хто відважно береться сьогодні за своє слово і пише, думаючи про Шевченка, думаючи про майбутнє України», – підкреслив Роман Крохмальний.

Під час відкриття конкурсу до учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. «Я пишаюся студентами Львівського університету, які в такий складний час активно навчаються, беруть участь в цікавих і важливих подіях, долучаються до наближення нашої перемоги, підтримуючи колег, які перебувають в ЗСУ, волонтерячи та організовуючи благочинні ініціативи. Саме Ви будете розбудовувати нашу державу після перемоги, і мене тішить, що наша молодь плекає українське слово, віддає шану великим постатям нашої літератури, зокрема, долучаючись до Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка», – зазначив Володимир Качмар.

Надалі до учасників звернулася голова журі конкурсу, доцентка кафедри української мови імені професора Івана Ковалика Ірина Кузьма, яка пояснила всі організаційні питання та представила теми конкурсних робіт. Так, студентам запропонували 10 тем, серед яких потрібно було вибрати одну і висвітлити її у прозовій формі. На виконання цього завдання учасники мали 1 годину. Серед запропонованих – теми, що стосуються сенсу геройського подвигу в контексті національного поступу, політичної та романтичної лірики Кобзаря, долі українського народу та інші теми, які спонукають глибинно зрозуміти смисли багатогранної творчості Українського Генія.

За результатами перевірки конкурсних робіт студентів висококваліфіковане журі визначить переможців, які матимуть нагоду взяти участь у наступному етапі конкурсу.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото