Відбувся вебінар «Горизонт Європа: питання тематики конкурсів»

8 грудня 2021 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся вебінар «Горизонт Європа: питання тематики конкурсів».

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман  Гладишевський. Він зазначив, що участь України у попередній програмі ЄС «Горизонт 2020» була дуже успішною, про що свідчить кількість профінансованих проєктів, а також той факт, що серед асоційованих країн Україна займає сьоме місце за обсягом залучених коштів із загального бюджету Програми.

Згідно з програмою вебінару, першою доповідала наукова співробітниця НКП Львівського університету Оксана Бутковська, яка представила тематику конкурсів за напрямом «Культура, креативність та інклюзивне суспільство», зазначивши дати відкриття, дедлайни та фінансові аспекти очікуваних пропозицій.

Заступник директора Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України Олександр Чемерис представив напрями та актуальні конкурси за кластером «Безпека», а також розповів про досягнення українських науковців в цьому напрямі.

Головною метою виступу заступника директора Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету  ім. Ю. Федьковича Юрія Халавки  було надання інформації про практичні аспекти подання проєктних пропозицій, також  про новий орган у структурі програми «Горизонт Європа» – Європейський інститут інновацій та технологій. Крім того, доповідач розповів про тематику, за якою працює цей інститут, мережу інноваційних спільнот, які спрямовані на розвиток нових продуктів і сервісів, створення нових компаній та навчання молодого покоління підприємців.