Відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар-практикум, присвячений розвитку спеціальності 024 «Хореографія»

29 вересня 2021 року відбувся перший Всеукраїнський науково-практичний семінар-практикум «Гарант освітньої програми: актуальні проблеми сьогодення в контексті розвитку спеціальності 024 «Хореографія»». Учасниками форуму стали представники закладів вищої освіти України, Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, Галузевої експертної ради 02 «Культура і мистецтво», громадських організацій та роботодавці. Зважаючи на карантинні обмеження, обговорення відбулося у дистанційному форматі.

Організовує Всеукраїнський науково-практичний семінар-практикум кафедра режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка. Координаторатом заходу та модератором дискусій став доцент кафедри режисури та хореографії Львівського університету Олександр Плахотнюк.

У вступній доповіді в.о. декана факультету культури мистецтв професорка Майя Гарбузюк підкреслила важливість дискусії, діалогу, комунікації поміж усіма учасниками освітнього процесу та назвала цю подію прикладом для наслідування в інших галузях та спеціальностях, а набутий досвід хореографів – чудовим підґрунтям для подальшого вдосконалення навчального процесу не лише у цій спеціальності.

Учасників науково-практичного семінару-практикуму привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар, підкресливши особливе значення події для розвитку мистецької, зокрема хореографічної освіти в Університеті та Україні. Також Володимир Михайлович наголосив на широті географічного охоплення учасників семінару та цікавій програмі, що піднімає актуальні питання формування освітніх програм і місця й значення гаранта у цих процесах.

Під час роботи науково-практичного семінару-практикуму учасники обговорили особливості діяльності гаранта освітньої програми і його роль у стратегії розвитку надання якісної освіти, дискутували стосовно шляхів вдосконалення та перспектив розвитку якісної вищої освіти спеціальності 024 «Хореографія». Ще однією актуальною темою роботи семінару стали розмови про формування освітніх програм відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 024 «Хореографія» першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти та третього освітньо-наукового рівня (доктор філософії), а також про особливості регіонального контексту освітніх програм, інноваційні підходи підготовки фахівців та проблеми і перспективи впровадження Стандартів вищої освіти за відповідною спеціальністю.

Самі організатори зазначають, що такий діалог є чудовою можливістю поділитись своїми думками та ідеями, а також вивчити найкращий досвід розвитку спеціальності «Хореографія» в Україні і закордоном. Всі надані матеріали, за згодою автора, будуть видані у навчально-методичному посібнику «Гарант освітньої програми: актуальні проблеми сьогодення в контексті розвитку спеціальності 024 «Хореографія»».