Відбувся Welcome Day для першокурсників

17 вересня 2020 року вже традиційно на початку навчального року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся Welcome Day для першокурсників – День знайомства з Університетом. У зв’язку з карантинними обмеженнями цьогоріч захід організували в режимі онлайн на платформі «Zoom», проте це не завадило усім охочим дізнатися більше про те, які можливості для навчання, саморозвитку, проведення дозвілля, участі у громадському житті й самоврядуванні, у програмах обміну та академічної мобільності тощо пропонує Львівський університет.

Для участі у заході зареєструвалося понад 1000 першокурсників. Партнерами Welcome Day стали провідні ІТ-компанії України та Львова: GlobalLogic, SoftServe та DataArt. Модератором заходу була працівниця Відділу маркетингу та комунікації Марія Цінцадзе.

Від імені адміністрації Університету привітав першокурсників Перший проректор Андрій Гукалюк. «Ваш вибір Університету є виправданим і правильним, і бажаю Вам насамперед успішного навчання, а також студентської дружби, адже колектив, у якому Ви будете здобувати освіту і розвиватися, формуєте Ви самостійно», – побажав проректор, а також додав, що навіть у складних умовах пандемії Університет не стоїть на місці, а цьогорічна рекордна кількість вступників ще більше мотивує колектив Університету до розвитку.   Після привітання проректора розпочалося знайомство першокурсників із різними структурними підрозділами Університету.

Директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь детально розповів про структуру та особливості роботи однієї з найбільших книгозбірень України, фонди якої налічують понад 3 млн томів, і запросив усіх охочих стати читачами бібліотеки й активно долучатися до заходів, що проводяться в ній. Принагідно Василь Федорович пояснив першокурсникам процедуру дистанційної реєстрації читачів, а також показав, як користуватися вебсайтом бібліотеки.

Начальниця відділу кар’єрного розвитку та співпраці з бізнесом Ірина Сновидович окреслила напрями діяльності відділу й закликала першокурсників долучатися до заходів, що допоможуть їм визначитись із майбутньою професією, здобути важливі практичні навички та налагодити комунікацію з роботодавцями. До таких заходів належать День кар’єри ЄС, Майстерня кар’єри, численні тренінги, семінари тощо, які щорічно організовують в Університеті з метою сприяння кар’єрному становленню та росту студентів та випускників Львівського університету, а також розвитку комунікації та співпраці з бізнесом.

Окрім можливостей для навчання та кар’єрного розвитку, не менш важливу увагу в Університеті приділяють студентському дозвіллю. Голова Студентського уряду Назар Сениця розповів першокурсникам, як проводити вільний час не тільки із задоволенням, але й з користю, беручи активну участь у громадському житті Університету й долучаючись до організації різноманітних святкових подій, інтелектуальних ігор, спортивних змагань, вечірок тощо.

Наступним виступив представник Профкому студентів ЛНУ ім. Івана Франка Микола Спересенко. Він детально пояснив, чим саме займається профком і чому варто до нього долучатися. За словами Миколи Спересенка, профком перш за все займається представленням і захистом прав студентів на всіх рівнях Університету, допомагає отримати матеріальну допомогу для соціально незахищених категорій студентів, оформити міжнародний студентський квиток ISIC, а також пропонує своїм членам знижки або безкоштовні квитки на різноманітні події у місті.

Організацією студентського дозвілля займається ще один підрозділ Університету, з діяльністю якого учасники заходу також мали нагоду ознайомитись, – Центр культури та дозвілля. Директорка Центру Мирослава Булатова закликала студентів, які бажають розвивати свої вміння і таланти, долучатися до творчих колективів Університету: Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», Народної чоловічої хорової капели «Прометей», Народної капели бандуристок «Зоряниця», Народного дівочого хору «Ліра» та інших.

Поряд із цим, Університет створює всі умови для фізичного розвитку та активного залучення студентів до різних видів спорту. Завідувачка кафедри фізичного виховання та спорту Романа Сіренко розповіла про спорткомплекс Університету, розташований за адресою вул. Черемшини, 31, на території якого діють численні спортивні секції – фітнес-аеробіка, легка атлетика, бокс, фехтування, баскетбол, волейбол, теніс, йога та багато інших. Більше того, щороку студенти мають нагоду позмагатись у комплексній студентській Універсіаді серед факультетів Університету з 24 видів спорту.

Наступною виступила представниця Відділу міжнародних зв’язків Оксана Краєвська, яка розповіла учасникам заходу про різноманітні програми обміну та програми академічної мобільності, що діють в Університеті. Так, зокрема, в Університеті укладено 182 двосторонні угоди з 46 країнами світу за програмою «Erasmus+». Щороку студентам, аспірантам та викладачам Університету пропонується участь у численних міжнародних стажуваннях, конференціях, тренінгах, а на веб-сторінці Відділу міститься уся необхідна інформація про терміни подачі заявок, критерії відбору учасників тощо.

На завершення заходу студенти взяли участь у вікторині від партнерів цьогорічного Welcome Day, а переможці отримали призи за правильні відповіді.