Відбувся захист командних проєктів студентів освітньої програми «Кібербезпека»

1 липня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка у форматі онлайн-зустрічі відбувся захист командних проєктів студентів факультету прикладної математики та інформатики, які закінчили перший рік навчання за освітньою програмою «Кібербезпека». Модератором заходу був професор кафедри інформаційних систем Петро Венгерський.

Нагадаємо, що ця освітня програма на факультеті є відносно новою і діє лише рік. В рамках навчання в програму включено курс «Основи командної роботи», на якому студенти, спільно з фахівцями компанії «SoftServe», вчаться працювати в команді, розподіляти ролі та згуртовано прямувати до виконання поставлених у межах того чи іншого комп’ютерного проєкту завдань. З метою ефективної реалізації практичних завдань курсу студентів групи розподілили на команди, кожна з яких під керівництвом менторів з ІТ-компаній («SoftServe», «N-iX», «EPAM») виконувала проєкти, ідеї яких студенти могли запропонувати самі або розробити разом із ментором. Під час онлайн-заходу власне й презентували результати цієї тісної співпраці студентів Університету та менторів із ІТ-компаній.

Свої проєкти представили учасники двох команд. Перша команда, «STUX», під керівництвом працівника компанії «N-iХ» Василя Ямнича мала на меті створити уніфіковану платформу для навчання, яка б дозволила полегшити та упорядкувати процес надсилання та перевірки домашніх завдань онлайн.  Друга команда, «SecureTeam», на чолі з ментором із компанії «SoftServe» Романом Карпюком займалася побудовою систем управління інформаційною безпекою з метою вирішення проблем, пов’язаних із кібератаками.

Після представлення результатів проєктів розпочалося обговорення робіт обох команд, під час якого викладачі та інші фахівці ІТ-сфери мали нагоду висловити побажання та зауваження до окремих аспектів робіт, а студенти змогли детальніше розповісти про специфіку реалізації своїх проєктів.

Представниця ІТ-Кластеру Оксана Бриндзак, даючи свою оцінку проєктам, зазначила: «Насамперед дякую кожному учаснику обох команд за старання. Вражає те, що студенти досліджують такі актуальні зараз проблеми і докладають стількох зусиль для того, щоб знаходити різні підходи до їхнього вирішення».

Заступник декана факультету прикладної математики та інформатики з наукової і навчально-виховної роботи Віталій Горлач додав: «Це справді чудова робота, яка закінчилась реальними проєктами. Тому надалі будемо підтримувати цю ініціативу і з наступного навчального року впроваджуватимемо виконання таких проєктів на всіх спеціальностях факультету».

Керівник програми від ІТ-Кластеру Михайло Кропива висловив вдячність менторам, які брали участь у підготовці проєктів, і закликав студентів бути активними та використовувати проєктну роботу для здобуття необхідних навиків та практичного досвіду. Окрім того, Михайло Кропива подякував усім організаторам та викладачам Львівського університету, які дбають про те, щоб навчання студентів мало практичний сенс і вони могли здобувати досвід від фахівців, котрі працюють у сфері ІТ.

Підсумки зустрічі підбив Петро Венгерський, який, звертаючись до присутніх, сказав: «Я вдячний усім, хто брав участь у цій програмі, насамперед студентам, а також ІТ-Кластеру, який започаткував цю освітню програму і передбачив проєктну роботу для студентів. Велика подяка менторам, адже саме на них лягла значна частка роботи. Приємно, що незважаючи на ті об’єктивні обставини, що склалися в умовах карантину, нам вдалося продемонструвати, що ми рухаємось у правильному напрямку і досягаємо результатів».