Відійшов у Вічність професор Богдан Козак

Зі сумом повідомляємо, що на 84-му році життя відійшов у Вічність академік Національної академії мистецтв України, професор і завідувач кафедри театрознавства та акторської майстерності, декан факультету культури і мистецтв (2004–2010 рр.) Львівського національного університету імені Івана Франка Богдан Миколайович Козак.

Народний артист України, лауреат Національної  премії України ім. Т. Шевченка та Премії ім. Й. Гірняка НСТД України, повний кавалер ордена «За заслуги» та нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого (5-го та 4-го ступенів), дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка Богдан Козак народився у Львові 27 листопада 1940 року.

У 1971 році закінчив філологічний факультет Львівського університету, а також – акторську студію при Львівському українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької у 1963 році (тепер Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької). Від 1963 року працював актором цього театру, займався педагогічної роботою при театрі у 1978–1986 роках та у Вищому музичному інституті у Львові в 1990–1998 роках (тепер Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка), як режисер поставив низку вистав, меморіальних вечорів та концертів.

У 1999 році Богдан Козак став головним ініціатором й одним із засновників кафедри театрознавства та акторської майстерності на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Саме він як педагог набрав і випустив перший акторський курс у Львівському університеті. Виховав не одне покоління акторів театру та кіно, його випускники сьогодні є провідними акторами театрів України. А в 2004 році Богдан Козак очолив новоутворений факультет культури і мистецтв.

При кафедрі, а згодом при факультеті Богдан Козак ініціював у 2001 році створення фахових видань – театрознавчого журналу «Просценіум» та наукового періодичного видання «Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство», а також тривалий час був головним редактором цих видань. Крім того, Богдан Козак був членом й активним учасником роботи редколегії поважного мистецтвознавчого видання «Записки Наукового товариства ім. Шевченка. Праці Театрознавчої комісії» (Україна) та інших видань.

Богдан Козак був автором ідеї створення більшості наукових, науково-популярних і навчально-методичних видань кафедри театрознавства та акторської майстерності, а згодом – й інших видань факультету культури і мистецтв. Його праця як упорядника, автора коментарів та вступних статей, перекладача низки видань є неоціненним внеском у становлення і розвиток театральної освіти у Львівському університеті. Серед авторських напрацювань Богдана Козака як науковця –  книги «Театральні відлуння» (2010), «У лабіринтах історії українського театру» (2020) та численні статті у періодичних виданнях.

Богдан Козак налагодив тісну співпрацю кафедри театрознавства та акторської майстерності з академічними установами Польщі та Австрії. Завдяки його зусиллям організовано академічні обміни з університетами Варшави, Вроцлава, Кракова та Відня. А контакти з українськими спільнотами у США і Канаді також вилилися у низку успішно реалізованих наукових проєктів.

Без перебільшення, Богдан Миколайович Козак є Батьком  для кафедри театрознавства та акторської майстерності й для факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка! Другом і Наставником для багатьох-багатьох колег та знайомих, прикладом для наслідування. Друзі та колеги назавжди збережуть у пам’яті саме такий Його світлий образ.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка висловлює щирі співчуття дружині Марті, синові Назарові та доньці Марті з їхніми родинами, усім рідним, близьким, друзям та колегам Богдана Козака.

Вічна Йому пам’ять…

Парастас відбудеться сьогодні, 28 травня, о 19:00 год. у храмі Святої Трійці (вул. Тершаківців, 11а).

Чин похорону – 29 травня:

  • о 09.00 год. у храмі Святої Трійці,
  • з 10.30 до 11.20 год. прощання в Національному театрі імені Марії Заньковецької,
  • о 12.00 год. поховання на Личаківському цвинтарі.