Відомий український економіст, державний та громадський діяч Віктор Пинзеник відвідав Львівський університет

1 квітня 2024 року відомий український вчений-економіст, політик, державний та громадський діяч, віцепрем’єр, міністр фінансів і економіки кількох урядів України, випускник економічного факультету Львівського університету Віктор Пинзеник відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрівся зі студентами та викладачами економічного факультету, а також поспілкувався з Ректором Володимиром Мельником. Метою зустрічі була розмова зі студентською молоддю про українську економіку в умовах війни та презентація книги «Популярна економіка. Як зрозуміти економіку та полюбити її».

На початку зустрічі до присутніх звернувся перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк, який представив гостя й акцентував увагу на важливості проведення таких зустрічей в Університеті. «Освіта – це, насамперед, знання та світогляд. Знання студентська молодь здобуває під час відвідування лекційних та семінарських занять, а світогляд формують зустрічі з з такими відомими особистостями як Віктор Пинзеник. Сьогоднішній захід буде надзвичайно корисним і пізнавальним для усіх – Віктор Пинзеник розповість про становлення економіки України, її стан та перспективи відновлення після завершення війни, ‒ висловив переконання Андрій Гукалюк.

Віктор Пинзеник висловив приємність перебувати у рідній Alma Mater й зустрітися зі студентами та колективом економічного факультету Львівського університету. Відомий економіст розповів про особливості функціонування економіки України в умовах війни, проаналізував макро-, та мікроекономічні чинники, які впливають на її стан, представив аудиторії свою нову книгу «Популярна економіка», у якій доступно викладено основні засади функціонування ринкової економіки, виклики, проблеми й труднощі, з якими вона стикається в умовах сьогодення, логіку необхідних рішень для досягнення стабільного економічного зростання.

«Ідея написання книги виникла ще до війни, однак через події 2022 року довелось відтермінувати її вихід у світ. Я вирішив написати її так, аби просто пояснити складні речі ‒ це було важко, адже набагато легше зрозуміти економіку, аніж її пояснити. Відтак, книга «Популярна економіка» ‒ це не підручник: у ній немає відповідної структури і стилю викладу, притаманного навчальному виданню. Її основне призначення – навчити людей відчути і зрозуміти економіку, її причинно-наслідкові зв’язки і те, що економіка не має меж досконалості», ‒ зазначив Віктор Пинзеник.

У своєму виступі відомий економіст проаналізував причини спаду економіки України, наслідки втрати експортних позицій на світовому ринку з початком повномасштабного російського вторгнення у 2022 році, основні чинники інфляційного процесу, динаміки обмінного курсу національної валюти, ефективність монетарної політики НБУ та інші важливі економічні проблеми.

До присутніх звернувся декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, який подякував Віктору Пинзенику за візит до Львівського університету, й відзначив непересічність постаті відомого вченого, громадського та політичного діяча, його патріотичну державницьку позицію, яка була і залишається незмінною упродовж багатьох років наукової і політичної діяльності. Декан факультету відзначив, що професійна діяльність відомого українського економіста Віктора Пинзеника упродовж декількох десятиліть була спрямована на реформування вітчизняної економіки на засадах конкурентності, відкритості, інноваційності, її інтеграції у європейський і світовий економічний простір.

Під час зустрічі з відомим економістом студенти мали можливість поставити Віктору Михайловичу запитання, які, здебільшого, стосувались розвитку підприємництва в умовах війни, перспектив арешту і конфіскації російських активів, стабільності курсу гривні, напрямам реформування податкової системи, перспектив залучення зовнішньої допомоги від країн-партнерів (США, країн Європейського Союзу та інших).

Віктор Пинзеник зустрівся із Ректором Львівського університету професором Володимиром Мельником. Під час зустрічі йшлося про напрями розвитку економічної та бізнес-освіти у Львівському університеті, реалізацію спільних наукових та освітніх проєктів. Ректор Університету подякував Віктору Пинзенику за зустріч та спілкування з студентською і викладацькою спільнотою Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото