Шановні працівники Наукової бібліотеки,

студенти та викладачі кафедри бібліотекознавства й бібліографії Львівського національного університету імені Івана Франка!

Сердечно вітаю Вас із Всеукраїнським днем бібліотек!

Бібліотека – скарбниця всіх багатств людського духу, джерело знань та основа академічної освіти й виховання.

Львівський університет завжди був місцем, де народжувались нові наукові ідеї, адже з книг його Бібліотеки виростали геніальні математики, фізики, хіміки, біологи, історики, філологи, дослідження яких стали надійним орієнтиром не лише для національної, але й світової академічної науки. І саме вони сприяли налагодженню плідних інтелектуальних відносин і природної інтеграції європейського науково-освітнього простору, взаємозбагаченню результатами та здобутками наукових досліджень.

Наукова бібліотека Львівського університету – одна з найбільших і найдавніших книгозбірень України, у фондах якої налічується близько 3,5 мільйонів книг, 200 тисяч із них – це унікальні стародруки й рукописи, а найстаріші її пам’ятки датовані ХІІ-ХІІІ ст.

Надзвичайно значимою залишається роль книгозбірні й у формуванні сучасного національного інформаційного простору. Використовуючи новітні технології, Наукова бібліотека надає актуальні бібліотечні послуги й обслуговує близько 300 тисяч користувачів електоронних ресурсів. На сьогодні в університетській книгозбірні діє віртуальний читальний зал. Вона забезпечує потужні видавничі проекти, спрямовані на бібліографічні та книгознавчі дослідження.

Переконаний, що книгозбірня Львівського університету, опираючись на свій понад 400-літній досвід і беручи до уваги сучасні світові тенденції розвитку бібліотечної справи, й надалі залишатиметься лідером українського бібліотечного простору.

Бажаю Вам міцного здоров’я, успіхів, добра і щастя!

Ректор                                                                        Володимир Мельник