Іноземні партнери Університету підтримують Україну

З перших годин повномасштабної війни РФ проти України Львівський національний університет імені Івана Франка отримує велику кількість листів від закордонних партнерів. Рівень підтримки, який демонструють нам сьогодні з усіх куточків світу, свідчить не лише про згуртованість та консолідацію світової академічної спільноти, але, передусім, про усвідомлення загрози, від якої Збройні сили України боронять сьогодні Європу та увесь світ.

Приємною несподіванкою стали листи ректорки Університету імені Адама Міцкевича в Познані, професорки Богуміли Канєвської та ректорки Вроцлавського університету Віолети Хлонь, які наші колеги написали нам українською мовою. Ми щиро радіємо, що українська мова та українське слово сьогодні звучить по всьому світу.

«В ці трагічні хвилини ми постійно думаємо про Вас, співчуваємо Вам і кожен день, нехай тільки морально, підтримуємо Вас! Прийміть щирі співчуття від мене та всієї академічної спільноти нашого Університету», –  зазначила у своєму листі професорка Богуміла Канєвська.

«Наперекір нормам міжнародного права ось уже дев’ятий рік Ваша Країна змушена відстоювати національні та європейські цінності, захищаючи свої землі від збройної інвазії агресивного сусіда. Особливо сьогодні, коли російський агресор із усіх можливих сторін атакує і щораз загрозливіше споглядає своїм «неситим оком» на простори Вашої волелюбної суверенної держави, наші серця і думки – поряд з Вами», – написала у своєму зверненні Віолета Хлонь.

Ректор Європейського гуманітарного університету, професор Сергій Ігнатов у своєму листі також безкомпромісно висловився на підтримку України та засудження РФ: «Ми підтримуємо консолідовану позицію демократичного світу проти насильницького сценарію, який експлуатує Росія і в 2022 році, прикриваючись своїми «національними» та «денацифікаційними» мотивами, грубо, жорстоко та нелюдяно використовуючи свої військові потужності для завдання ударів по суверенній державі Україні, в результаті якої терплять міста України, її столиця – місто Київ, інфраструктура, і, що немислимо, мирні жителі, діти, беззбройні та невинні люди, які прокинулися 24 лютого 2022 року від звуків сирен та вибухів. Неможливо уявити, щоб у ХХІ столітті геополітичні інтереси були вищими за ціну людського життя, жахливо нехтувати правами людини заради задоволення політичних амбіцій».

Ректор Жешувського університету, професор Сильвестр Чопек у своєму листі зазначає, що Сенат Жешувського університету на знак солідарності з атакованим українським народом протестує проти всіх дій, особливо військових, спрямованих на дестабілізацію встановленого європейського порядку. «Шановні українські друзі! Ми солідарні з Вами, підтримуємо Вас у наших молитвах і заявляємо про допомогу у подоланні цієї драматичної ситуації,» – написав у своєму листі ректор.

Також нам надійшов лист від керівниці відділу міжнародних зв’язків університету імені Миколаса Ромеріса, у якому сказано: «Від імені академічної спільноти Університету Миколаса Ромеріса висловлюємо нашу рішучу підтримку народу України, який бореться за свою Незалежну Державу та право жити у свободі, демократії та мирі. Ми, народ Литви, стоїмо разом із Вашими хоробрими чоловіками та жінками, які перебувають на передовій захисту України та наших спільних європейських цінностей від жорстокості анахронічного агресора. Наші думки разом з усім народом України, який постраждав від війни у Вашій країні, і сумуємо за життями, які Україна вже втратила».

Представники органів студентського самоврядування Вільнюського університету у своєму листі наголосили на глибокій підтримці та повазі до опору, який чинить зараз український народ. «Як члени академічної спільноти, ми хочемо, щоб Ви знали, що наші думки та молитви з Вами», – зазначили представники Вільнюського університету.

Австрійські колеги також солідарні у своїй підтримці Україні. Ректор Віденського університету Хайнц Енгль у своєму листі написав: «Ми залишаємось солідарними з народом України та з колективом і студентами Львівського університету, зокрема. Віденський університет має міцні академічні зв’язки з Україною і високо цінує своє партнерство з Вашим університетом. Ми вже звернулися до інших партнерів і приєднуємося до університетів по всій Європі, закликаючи до деескалації».

Представники факультету економіки і менеджменту Університету Касселя також висловили глибокий шок перед невиправданою російською агресією та вторгненням в Україну російських військових: «Ми ніколи не вірили, що це може статися в ХХІ столітті. Наші думки з українським народом і з Вами як нашими партнерами!».

«Байройтський університет приголомшений нападом Російської Федерації на Україну, який порушує норми міжнародного права. Такі дії РФ суперечать принципам миру, свободи, відкритості світу, толерантності і порозуміння народів, за які виступає Байройтський університет… Сподіваємося на якнайшвидше закінчення цього бездумного кровопролиття і повернення до мирних переговорів і вирішення конфліктів без застосування сили», – зазначив ректор Байройтського університету, професор Штефан Лайбле.

«З великим жахом я почув про напад Росії на Україну. Я сподіваюся і молюся, щоб війна скоро закінчилася миром для України. Це може бути дивом з огляду на рішучість Росії та порівняно слабку реакцію Заходу. Наші молитви з Вами», – висловився у своєму листі ректор Вюрцбурзського університету, професор Альфред Форхель.

Ми також отримали листи підтримки від керівниці Відділу міжнародних зв’язків Вищої школи технологій та економіки ім. Броніслава Маркієвича в Ярославі Магдалени Боярської: «Нам дуже прикро, що у Вашій країні почалася війна. Від імені нашої університетської спільноти надсилаємо Вам щирі обійми з глибини серця.»

Представник Познанського університету мистецтв Матеуш Б’єчинські також висловився на підтримку України та запропонував допомогу у трагічній ситуації, що склалась: «У зв’язку з війною в Україні ми готові допомогти Вам у разі потреби. Шлемо Вам слова солідарності та, водночас, готові підготувати програми, щоб допомогти Вашим студентам та їхнім родинам».

Представники The Baltic University Programme Уппсальського університету у Швеції безкомпромісно висловились на підтримку України у цей нелегкий час та зі свого боку вживають заходи та санкції проти російських ЗВО: «Представники BUP рішуче засуджують вторгнення Росії в Україну і пропонують щиру підтримку тим колегам і студентам, які найбільше постраждали від війни. Швеція закликає ЗВО припинити співпрацю з державними закладами Росії та Білорусі. Тому співробітництво BUP з Росією та Білоруссю буде скасовано до подальшого повідомлення. Контракти BUP між Уппсальським університетом та університетами-учасниками в Росії та Білорусі будуть призупинені».

Адміністрація та наукового-педагогічні працівники філософського факультету Загребського університету приєднались до всезагальної підтримки: «У ці тяжкі для укрaїнського нaроду дні, коли Укрaїнa стaлa нa зaхист своєї держaвності і європейського мaйбутнього, ми висловлюємо нaйщиріші співчуття і підтримку Вaм і Вaшим родинaм. Зaгребські укрaїністи приєднуються до всіх, хто висловлює своє рішуче «НІ!» війні, розв’язaній проти нaроду Укрaїни! Ми віримо в те, що світло переможе темряву».

Проректор Університету Томаша Бати в Зліні, професор Любомир Бенічек і Наглядова рада університету висловили занепокоєння розвитком подій в Україні та заявили про свою цілковиту підтримку незалежності та територіальної цілісності України.

Не лише європейські, але й американські колеги висловили підтримку Україні загалом та Львівському університету зокрема. «Як і багато хто, ми стежимо за руйнівною ситуацією в Україні. Наші думки з нашими партнерами, друзями та студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. Оскільки ситуація продовжує загострюватися, ми сподіваємося на безпеку наших українських колег та всіх, хто постраждав в результаті цих подій», – висловився у своєму листі Директор глобальних академічних ініціатив університету Південної Кароліни, професор Джеймі Лейбовіц.

Генеральний менеджер компанії «Сareermaker Inc» Хідетоші Хорібе у своєму листі зазначив: «Цей електронний лист я пишу Вам з Японії. Переживаємо за Вашу безпеку, безпеку Вашої країни та всіх Вас».

Слова підтримки українцям адресував також американський хімік, лауреат Нобелівської премії в галузі хімії 1981 року, Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Роалд Гоффман: «Ви – люди на передовій, і я бажаю Вам сили». Нагадаємо, що саме Роалд Гоффман зібрав на підтримку України підписи нобелівських лауреатів.

Висловлюємо щиру подяку нашим закордонним колегам за їхню чітку та безкомпромісну позицію стосовно війни в Україні, небайдужість, а також за їхні конкретні дії, спрямовані на допомогу нашій державі та академічній спільноті. Кожне слово підтримки надихає, дарує сили, впевненість та наближає нас до омріяної перемоги над російським агресором.

Україна обов’язково переможе!