Волонтерські ініціативи студентів Університету: виготовлення окопних свічок та плетіння маскувальних сіток

У просторій кімнаті ніде яблуку впасти. Навколо лежать мішки зі свічками, картон та металеві банки для створення окопних свічок, які вже найближчим часом поїдуть на фронт зігрівати українських військових. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну студенти Львівського національного університету імені Івана Франка активно долучаються до різних волонтерських ініціатив, зокрема виготовлення окопних свічок та плетіння маскувальних сіток.

Організатором локації та координатором процесу з виготовлення окопних свічок є Студентський уряд Університету. Матеріали для їхнього створення студенти знаходять самостійно, іноді у співпраці з іншими організаціями та установами. Наприклад, нещодавно студентам вдалось отримати церковні воскові свічки, які згодом використають для формування окопних свічок.

Голова Пресцентру Студентського уряду Тетяна Полозок розповідає про методику виготовлення окопних свічок: «Беремо картон. Він обов’язково має бути рифлений, щільний. Потім скручуємо його таким «равликом» і окремо робимо вирізки з картону, які виконуватимуть роль фітіля. Це все ми закладаємо в баночку, обов’язково дуже щільно. Після цього ми переплавлюємо парафін і сюди заливаємо вже розплавлену суміш. Воно застигає і ось так виходить вже готова свічечка».

Окопні свічки є дуже корисними для військових на фронті. Адже вони горять тривалий час і дають більше тепла, ніж звичайні свічки. Біля окопної свічки можна зігріти руки, а на ній – розігріти їжу. Окрім цього, вони є безпечними у використанні, дають достатньо світла аби орієнтуватись в окопах і водночас не демаскувати позицію.

Очільниця Студентського уряду Університету Ангеліна Бережненко додає, окопні свічки у головному корпусі ЛНУ ім. Івана Франка виготовляють щосуботи, а допомагають доставляти гуманітарні вантажі різні благодійни фонди та волонтери, які їздять на передову. Серед них, більшість –  це випускники Університету.

«Наш Університет постійно долучається до збору коштів на потреби військовим, але допомогти можна не тільки фінансово. Щотижня в суботу ми збираємось в головному корпусі та виготовляємо свічки. Ми ставимо собі за мету виготовляти їх стабільно, хоча б у невеликій кількості. Надсилаємо свічки на кілька напрямків. Зокрема, військовим на передову у 125 та 103 бригади в різні батальйони на Донеччину, а також місцевим жителям з деокупованих територій Херсонщини, в яких немає наразі освітлення», – розповідає Ангеліна Бережненко.

Особливу атмосферу у волонтерському центрі створює українська музика, яка супроводжує студентів протягом усього часу, що вони тут перебувають. «І немає різниці при цій ріці, що відбивають твої зіниці», –  тихо лунає в кімнаті голос Сергія Жадана. Тихо, аби не порушити спокійне шурхотіння картону та гамірні розмови студентів, зосереджених на виготовленні свічок. Тетяна Полозок зауважує: «Атмосфера тут завжди класна, тому що ми підтримуємо одне одного. Крім того, ми працюємо на спільне благо, тому це завжди класно, цікаво. Тим паче, усі ми студенти і можемо поговорити про наболіле, як от про сесію».

Тим часом дзвінка та затишна мелодія піаніно лунає у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука. Вечір суботи. Декілька студентів продовжують плести сітки, попри втому. Інші волонтери вже давно розійшлися по своїх справах, щоб відпочити та поповнити сили. Натомість маленька дівчинка, яка часто приходить сюди допомагати волонтерам, здавалось, зовсім не має бажання присісти хоч на хвильку. Вона невтомно бігає серед тканин, сіток та коробок. І ті, хто вже зовсім не відчувають пальців від постійних вузликів, ті, хто увесь день сортують, складають, плетуть, саме завдяки цій радісній дівчинці знаходять ресурси для подальшої праці.

Через труднощі з пошуками нових приміщень та матеріалів для плетіння сіток, Студентський уряд Університету об’єднався із волонтерським центром у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва, який активно функціонує ще з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

«Виготовляли все, що могли. Із тканиною було багато різної роботи, оскільки постійно треба було шукати постачальників, звідки її брати. А тканина ж не вся підходить, тому окремо є процес сортування. А ще був період коли нам з інших волонтерських центрів пересилали сітки на перевірку, і їх інколи доводилося переплітати. Тому ми не тільки плели сітки, ми ще й розплітали і переплітали основи», – описує діяльність центру Тетяна Полозок, яка є його координаторкою.

Плетіння зимових маскувальних сіток, як і виготовлення окопних свічок, не потребує попередніх знань чи навичок. У центрі завжди є координатори, які готові допомогти і пояснити, як плести якісно та швидко. «Студентам варто звертати увагу на те, що це не тільки про допомогу. Ти багато здобуваєш у таких волонтерських центрах, оскільки маєш можливість познайомитись з новими людьми. Тому атмосфера там панує дуже класна, дружня», – ділиться враженнями Тетяна Полозок.

Усіх охочі можуть долучитися до виготовлення окопних свічок та плетіння маскувальних сіток, а також до збору матеріалів. Більше інформації про волонтерські ініціативи можна отримати на сторінках Студентського уряду Львівського університету у соціальних мережах.

Світлини: Марії Твардовської Більше фото