Вперше у Львівському університеті відбувся творчий конкурс із хорового диригування

Вперше в історії Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся творчий конкурс зі спеціальності «025 Музичне мистецтво (Хорове диригування)», започаткованої кафедрою музикознавства та хорового мистецтва факультету культури і мистецтв.

Цей крок став логічним продовженням розбудови мистецьких традицій Галичини, що здавна славилася хоровими колективами, товариствами, і талановитими керівниками-диригентами. Хорове мистецтво завжди було невід’ємною частиною українського суспільства та його важливим націєтворчим елементом. В історію України вписані знакові сторінки мистецької дипломатії, яскравими представниками якої були непересічні особистості — хормейстери Олександр Кошиць, Остап Нижанківський, Микола Колесса та інші.

Відкриття нової спеціальності розгорне максимальні можливості для опанування професійних навичок диригентів талановитій українській молоді. Це дозволить молоді не просто очолити в майбутньому професійні й аматорські колективи, потужні хори чи невеликі вокальні ансамблі, а й сприятиме видобуванню звукової гармонії, помноженню краси і збагаченню звукової барви українського суспільства.

Вміння організації професійного хорового колективу виходить далеко за межі суто технічної майстерності. Оволодіння звуком – це спосіб проникнення у глибини людського мислення, зосередженого на утриманні дихання та емоційного вібрування задля розкриття найпотаємніших змістів.

У творчому конкурсі, що відбувся 5 липня 2022 року, взяли участь абітурієнти – випускники мистецьких коледжів та музичних шкіл західного регіону. Особливу увагу керівництва Університету до новоствореної спеціальності засвідчили своєю присутністю на іспиті проректори Андрій Гукалюк та Володимир Качмар.

Охочі вступити на цю спеціальність мають також змогу взяти участь у наступному конкурсі – для осіб, які навчатимуться за кошти фізичних/юридичних осіб і який відбудеться 11 серпня 2022 року

Тож вітаємо наших перших абітурієнтів із успішним проходженням творчого конкурсу та чекаємо на зустрічі в університетських аудиторіях та за навчальними диригентськими пультами!

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото