1 травня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте вручення сертифікатів викладачам, які завершили програму підвищення кваліфікації з викладання онлайн у рамках міжнародного проєкту «Training to Teach Online in Wartime and After (U-train)», яка тривала пів року і є результатом співпраці між факультетом електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету, Департаментом комп’ютерних та системних наук Стокгольмського університету (Швеція), ГО «Українська система дистанційного навчання» (Україна) та Університетом «Хазар» (Азербайджан). Вручення сертифікатів стало можливим за сприяння Центру забезпечення якості освіти Львівського національного університету імені Івана Франка.
Проєкт для підвищення кваліфікації викладачів передбачав тренінги, до яких були задіяні викладачі, експерти та супервізори з України і Швеції. П’ять модулів програми, які успішно завершили учасники, включали різні аспекти, починаючи від дизайну курсів й оцінювання до використання новітніх технологій, таких як ChatGPT4 та інших застосувань на основі штучного інтелекту. Упродовж 6 місяців учасники проєкту працювали в середовищі MOODLE https://udl.org.ua/ над виконанням цілої низки практичних завдань, підготували 15 онлайн-курсів. 29 лютого 2024 року вони представили результати своєї роботи і презентували створені курси, що демонструє спільні зусилля викладачів для підвищення кваліфікації в галузі онлайн-освіти. Тож тепер 15 учасників, які завершили цю програму, запрошені до Стокгольмського університету ділитися своїм досвідом викладання в умовах війни.
Під час урочистого вручення сертифікатів з підвищення кваліфікації перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк привітав викладачів із успішним завершенням проєкту і висловив вдячність за участь і мотивацію, незважаючи на складний час для країни. «Я переконаний, що усі викладачі-учасники, які тут присутні, є майстерними викладачами і сьогодні в рамках міжнародного проєкту «Training to Teach Online in Wartime and After (U-train)» також отримають сертифікати про успішне завершення програми з підвищення кваліфікації. Це надасть їм можливість викладати і ділитися цінним досвідом навчання і викладання в умовах війни та поліпшувати якість вищої освіти в Україні загалом», ‒ висловив переконання Андрій Федорович.
До привітань учасників долучився доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій, координатор проєкту із підвищення кваліфікації викладачів Ігор Катерняк.
«Для мене цей проєкт, попри онлайн-формат, став незвичним і креативним – він продемонстрував комплексну роботу факультету у співпраці з колегами з інших факультетів заради розвитку Університету в цілому. Ми активно і плідно працювали над курсами для майбутніх поколінь студентів, яким потрібно зараз дуже активно навчатися, аби розбудовувати Україну. Дякую усім учасникам за натхненну роботу, мотивацію і позитив», – зазначив Ігор Богданович.
Керівниця Центру забезпечення якості освіти Львівського національного університету імені Івана Франка Ірина Іваночко також долучилась до привітань учасників і наголосила: «Безперечно, роль проєкту є важливою не лише для факультету електроніки та комп’ютерних технологій, але і для Університету в цілому. Завдяки реалізації таких ініціатив відбувається поширення певних напрацювань за межі Університету й України. За підтримки наших партнерів викладачі мають можливість розвиватися, набувати нових навичок і компетентностей у сфері викладання. Тож Ви, кваліфіковані фахівці, відтепер матимете важливу місію – ділитися досвідом викладання в умовах воєнного стану з іншими колегами. А відтак, ставаймо сильнішими за будь-яких обставин, витривалішими і більш компетентними в усіх аспектах», ‒ наголосила Ірина Іваночко.