Викладачі та студенти Львівського університету зимовим сходженням на Говерлу розпочали ювілейний рік Івана Франка

Акцію «Вершини українського духу» у Львівському національному університеті імені Івана Франка проводять уже втретє. Цьогоріч викладачі, студенти, аспіранти й працівники Університету розпочали відзначення 160-річного ювілею від дня народження Івана Франка зимовим сходженням на Говерлу.

«Нашу акцію ми присвячуємо також українській патріотці Надії Савченко. Ми хочемо, щоб наш голос був почутий напередодні виголошення їй вироку, щоб вона почула та відчула нашу підтримку з найвищої фізичної точки України. Ми щиро сподіваємося, що в ювілейний рік Франка Надія Савченко повернеться в незалежну Україну», – зазначив у коментарі один із ініціаторів акції – проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим.

Подолавши важке зимове сходження на Говерлу, представники Львівського університету 5 лютого 2016 року на найвищій вершині Українських Карпат виконали державний Гімн і підписали лист підтримки та збірку поетичних творів Івана Франка «З вершин і низин» з присвятою Надії Савченко.

Символічне послання сильній духом українці учасники сходження на Говерлу вже передали сестрі ув’язненої Надії Савченко – Вірі.

Нагадаємо, що 5 лютого адвокат української льотчиці Надії Савченко Марк Фейгін повідомив, що зараз у справі Савченко уже тривають переговори щодо відправлення її в Україну.

Однак 10 лютого було оприлюднено інформацію про відновлення розгляду справи української льотчиці і нардепа Надії Савченко в Донецькому міському суді Ростовської області РФ.