Випускники історичного факультету – лауреати Премії імені професора Володимира Чорнія

6 лютого 2023 року на історичному факультеті Львівського університету нагородили лауреатів Премії імені професора Володимира Чорнія – випускників кафедри історії Центральної та Східної Європи Назара Нечесного та Романа Мартинчука. Урочистості відбулися в рамках пленарного засідання секції історичних досліджень Звітної наукової конференції Університету за 2022 рік.

3 ініціативи та фінансування дітей українського історика, відомого славіста Володимира Чорнія Інститут славістики та редакційна рада наукового збірника «Проблеми слов’янознавства» ще 2018 року започаткували Премію імені професора Володимира Чорнія за найкращу наукову статтю в галузі славістики. Присудження цієї премії має на меті популяризувати та матеріально підтримати славістичні дослідження серед молодих учених України.

«3 лютого 2023 року була п’ята річниця смерті Володимира Павловича Чорнія. Сьогодні, вручаючи премію його імені, ми вшановуємо пам’ять професора. Особливо приємно, що її лауреатами стали одразу два випускники рідної для Володимира Павловича кафедри історії Центральної та Східної Європи. За публікацію результатів своїх досліджень на сторінках збірника «Проблеми слов’янознавства» молоді науковці отримали по 200 канадських доларів від дітей Володимира Павловича – Мирослава, Наталії та Лесі», – підкреслив директор Інституту славістики ЛНУ ім. Івана Франка Ігор Шпик.

Щиро вітаємо Назара Нечесного та Романа Мартинчука з науковим досягненням! Бажаємо реалізації усіх мрій та планів, щоденного натхнення і підкорення нових вершин!