Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського у середній віковій категорії

Журі Всеукраїнського конкурсу юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського підвело підсумки наукового змагання для середньої вікової категорії. Організаторами конкурсу є Національний центр «Мала академія наук України», кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка і Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді». Основними цілями Конкурсу є популяризація науки, починаючи з дитячого віку; формування практичних навичок проведення наукового дослідження; вміння безпечно працювати із хімічним посудом і реактивами; вміння знаходити, опрацьовувати та застосовувати набуті знання на практиці.

Конкурс «Кристали» імені Євгена Гладишевського у Львівському університеті відбувається уже 13 років поспіль. Упродовж цього часу участь у Конкурсі взяли понад 20 тисяч школярів з усіх куточків України та з-за кордону. Цьогоріч для участі у змаганні у середній віковій категорії (6-12 років) надійшли заявки від понад 3 700 учнів з усіх куточків нашої держави. Завданням школярів було вирощування кристалів алюмокалієвих галунів (хімічна формула KAl(SO4)2·12H2O). Алюміній калій сульфат додекагідрат не горючий, вибухобезпечний, не токсичний (безпечна речовина згідно з Регламентом ЄС № 1272/2008).

Загалом процес вирощування кристалів тривав півтора місяці, після чого юні дослідники надсилали свої роботи на розгляд кваліфікованому журі. Водночас ті учасники середньої вікової категорії, які не мали змоги передати кристали, могли надіслати відеосюжет про процес вирощування кристалу та кінцевий результат зі своїми коментарями. Тож вже традиційно школярі змагалися за титули в номінаціях «Найякісніший кристал», «Найбільший кристал», «Найоригінальніший кристал» та «Віртуальний кристал».

За результатами оцінювання надісланих учасниками середньої вікової категорії кристалів переможцями конкурсу стали:

в номінації «Найякісніший кристал»:

• учениця 3 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської міської ради Закарпатської області Адель Бібіка;
  • учень 4 класу Комунального закладу «Гімназія с. Ваньовичі Самбірської міської ради Львівської області» Олег Полюга;

у номінації «Найбільший кристал»:

• учениця 7 класу Львівської академічної гімназії при Національному університеті «Львівська політехніка» Аліна Дмитрук;
  • учениця 1 класу Початкової школи № 53 Львівської міської ради Анна Дмитрук;

у номінації «Найоригінальніший кристал»:

• учениця 5 класу, слухачка Побузького центру дитячої та юнацької творчості Побузької селищної ради, Кіровоградська область Анісія Войтенко;
  • учень 5 класу, слухач Побузького центру дитячої та юнацької творчості Побузької селищної ради, Кіровоградська область Владислав Лісовенко;

у номінації «Віртуальний кристал»:

• учениця 5 класу Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія № 7-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови» Одеської міської ради Одеської області Ольга Боярська;
  • учениця 7 класу Бердянської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 5 Бердянської міської ради Запорізької області Анна Лебедєва.

Спеціальну відзнаку Голови оргкомітету отримав учень 6 класу Криворізької центрально-міської гімназії Криворізької міської ради Дніпропетровської області Ярослав Приступа.

Вітаємо переможців та усіх учасників Конкурсу «Кристали» імені Євгена Гладишевського і бажаємо нових наукових тріумфів, цікавих експериментів та натхненних випробувань!

Додамо також, що уже скоро, 28 травня, журі Конкурсу підведе підсумки змагання у старшій віковій категорії.