XV наукова конференція «Львівські хімічні читання – 2015»

25 травня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочалась XV наукова конференція «Львівські хімічні читання – 2015», яка триватиме впродовж трьох днів.

«Напередодні нашого професійного свята проводимо традиційну XV наукову конференцію «Львівські хімічні читання – 2015». Цьогоріч наш науковий форум приурочений до 70-ліття хімічного факультету, заснованого 1945 року», – відкрив пленарне засідання конференції декан хімічного факультету Ярослав Каличак. «Сьогодні хімічний факультет – це 500 осіб: студенти, аспіранти та науково-педагогічний персонал. За свою історію існування він випустив понад 4,5 тисячі фахівців-хіміків, які нині працюють у різних куточках не тільки України, а й світу», – зауважив декан.

З вітальним словом звернувся до учасників конференції Ректор Університету Володимир Мельник: «Хімічна наука має особливість – вона причетна до творення не тільки наукового середовища, а й двох потужних цивілізацій – Західної і Східної. Це наука, яка започатковує не тільки нові матеріали, але й відкриває нові явища та властивості вже існуючого, сущого».

«Органічна складова будь-якого інноваційного процесу і суспільства, яке прагне знайти своє місце в непростому сучасному цивілізаційному просторі, відіграє надзвичайно важливу роль. А відтак, державі загалом і Львівському університету зокрема потрібно постійно працювати над розвитком хімічної науки, адже країна не матиме майбутнього, якщо вона не буде опиратися на природничі науки», – переконаний Володимир Петрович.

Учасників «Львівських хімічних читань-2015» привітав проректор із наукової роботи Університету Роман Гладишевський. «Львівський університет пишається тим, що вже вкотре тут відбувається великий хімічний форум. За останні роки хіміки Львівського університету отримали дев’ять найвищих наукових нагород – Державні премії України у галузі науки і техніки, а також нагороди Президента України та Верховної ради України за визначні досягнення у галузі хімії. Із думкою про майбутнє нашої держави необхідно безупинно працювати над подальшими науковими дослідженнями», – зазначив Роман Гладишевський.

Проректор також наголосив на важливості фундаментальних наукових досліджень, спрямованих на підтримку оборонно-промислового комплексу країни. «Потрібно працювати над розробкою матеріалів подвійного призначення та займатися інноваційною діяльністю, пов’язуючи наукові дослідження з економікою держави. Без фундаментальних досліджень не буде прикладної науки», – переконаний Роман Євгенович.

Учасники «Львівських хімічних читань-2015» надалі продовжили свою роботу в секціях, обговорюючи найрізноманітніші питання в галузі хімії.

Також науковці обмінюються міркуваннями у форматі стендових сесій за напрямами: «Органічна, біоорганічна та медична хімія», «Фізична хімія, матеріалознавство та наноструктуровані системи», «Неорганічна хімія», «Аналітична хімія, хімія довкілля, хімічна технологія».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото