Юристи з різних міст України беруть участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Юридична техніка і технологія: теорія та практика застосування»

Учені-юристи з різних міст України беруть участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Юридична техніка і технологія: теорія та практика застосування», яка триває впродовж 24-25 листопада 2016 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Привітав учасників конференції доцент, кандидат юридичних наук Віталій Косович і проректор із науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим.

Проректор відзначив, що цього року минає 25 років від часу відновлення української державності й Незалежності, тож, на думку Ярослава Гарасима, «сьогодні всі усвідомлюють важливість утвердження правової системи європейської країни, участь правників у розбудові її успішного майбутнього, а також цивілізаційного простору незалежної Української держави».

«Україні сьогодні потрібен кваліфікований юридичний простір, адже доводиться на фаховому рівні в судах доводити, що держава зазнала катастрофічного тиску й агресії з боку сусідньої держави. Необхідно, щоб надалі висококваліфіковані юристи та правники забезпечили Україні правовий статус і простір для реалізації кожного громадянина», –  зазначив Ярослав Гарасим.

Резюмуючи, проректор підкреслив: «Обговоривши актуальні питання, окреслені тематикою конференції, учасники підвищать якість як правотворчої, так і правозастосовної ситуації в Україні».

На важливості тематики конференції в сучасних умовах правової системи наголосив декан юридичного факультету Володимир Бурдін. Професор зауважив, що сучасний стан законодавства «підриває» саме формулювання правової системи законодавства, адже динаміка змін, які відбуваються сьогодні, лише умовно дозволяє говорити про існування системи. Тому тема конференції – не тільки теоретична, але водночас має важливе прикладне значення.

На юридичній техніці як основі юридичної науки наголосив доктор юридичних наук, професор, академік АН вищої школи України, заслужений юрист України. «Юридична техніка проявляється в усіх процесах, пов’язаних із правовим врегулюванням суспільних відносин – від законотворчості до правозастосування. З цього мала би починатися юридична освіта, результати якої згодом відобразилися б у практичній діяльності юристів», – зазначив Василь Тимофійович.

Керівник ГО «Лабораторія академічних досліджень правового регулювання та юридичної техніки», доктор юридичних наук, заслужений діяч науки і техніки України Ілля Шутак відзначив, що проведення такої конференції та участь у ній – «велика інтелектуальна та матеріальна інвестиція в майбутнє правової системи України, адже юридична техніка й технологія червоною ниткою пронизує всі галузі права. Тому обговорення питань, пов’язаних із цією тематикою, сьогодні є важливими й потрібними», – переконаний Ілля Дмитрович.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, де вчені юристи обговорили низку важливих питань: юридична техніка – складова техніки юридичної діяльності; юридична техніка і технологія: теорія та практика застосування; вади юридичної техніки побудови глави 82 Цивільного кодексу України та дефекти кримінального процесуального законодавства та їхній негативний вплив на правозастосовну практику.

Упродовж двох днів учасники конференції працюватимуть також у секціях за такими тематичними напрямами: «Загальнотеоретичні аспекти удосконалення державно-правового регулювання засобами юридичної техніки та технології»; «Техніка і технологія створення, моніторингу якості та удосконалення нормативно-правових актів»; «Техніка і технологія ефективного застосування юридичних норм та моніторингу його результатів».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото