З нагоди Дня науки в Університеті відзначили студентів та аспірантів

20 травня 2023 року в рамках святкування Дня науки в Україні у Будинку вчених відбулося урочисте нагородження відзнаками і преміями студентів та аспірантів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Урочистостям передував натхненний виступ народного камерного оркестру ЛНУ ім. Івана Франка. Надалі ж учасники заходу зібралися в Актовій залі Будинку вчених, де відбулося нагородження.

Передовсім до присутніх звернувся очільник Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених ЛНУ ім. Івана Франка Святослав Пих. «Весь наш світ – одна велика таємниця, яку спільно розгадують науковці, роблячи наше життя кращим та комфортнішим. В різні періоди наука переживала складні часи, але продовжує свій розвиток. Дякую усім, хто є дотичним до творення науки у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Наша місія – робити все, аби наступні покоління жили тільки краще», – зазначив Святослав Пих.

Також до університетської молоді звернувся проректор з наукової роботи Університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. «Я пишаюся тим що Ви свого часу обрали саме Львівський університет для здійснення своєї мрії стати науковцем. Вірю, що Ваші ідеї мають велике майбутнє і в День науки бажаю не втрачати свого запалу, вміти радіти кожному відкриттю і повністю реалізувати свій потенціал в мирній, незалежній Україні», – підкреслив Роман Євгенович та розповів про наукові успіхи Львівського університету, зокрема, зазначивши, що нещодавно було зареєстроване наукове відкриття «Явище стрибкоподібних переміщень доменних стінок наводнених ферито-перлітних сталей під час їх квазістатичного перемагнечення».

Надалі відбулося нагородження дипломами студентів та їхніх наукових керівників – переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2022/2023 навчального року, проведеного у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Відзнаки отримали представники біологічного, географічного, геологічного, економічного факультетів, факультету електроніки та комп’ютерних технологій, факультету іноземних мов, історичного факультету, факультету культури і мистецтв, механіко-математичного факультету, факультету педагогічної освіти, факультету прикладної математики та інформатики, факультету управління фінансами та бізнесу, фізичного, філологічного факультетів, філософського, хімічного та юридичного факультетів, а також ТВСП «Черкаське навчально-наукове відділення Львівського національного університету імені Івана Франка».

Окремо вручили подяки та преміювали активних учасників студентських наукових товариств різних факультетів. А також, відповідно до рішення Ради Наукового товариства «Про заснування іменних премій в галузях суспільних, природничих, гуманітарних та технічно математичних наук», рішенням комітетів з присудження іменних премій нагородили дипломами лауреатів та преміями чотирьох студентів Університету.

Лауреатами премій, створених Науковим товариством стали: студент юридичного факультету Владислав Новосад за наукові здобутки в галузі суспільних наук (лауреат Премії імені Рафала Лемкіна), аспірантка біологічного факультету Василина-Марта Цедуляк за наукові здобутки в галузі природничих наук (лауреатка Премії імені Степана Рудницького), студентка факультету прикладної математики та інформатики Оксана Паляниця за наукові здобутки в галузі технічно-математичних наук (лауреатка Премії імені Стефана Банаха) та студентка філологічного факультету Анастасія Салюк за наукові здобутки в галузі суспільних наук (лауреатка Премії Імені Івана Крипʼякевича).

Опісля нагороджень проректор Роман Гладишевський подякував Святославу Пиху за добру працю та подарував пам’ятну монету, яку Національний банк України випустив до 250-ліття Астрономічної обсерваторії Львівського університету.

Опісля урочистостей усі присутні мали змогу долучитися до нетворкінгу між науковцями, а також приєднатися до дискусії «Ідея Наукового товариства Університету».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото