Завершила роботу Літня школа «Молодого дипломата»

Упродовж 15–18 серпня на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка тривала робота Літньої школи «Молодого дипломата». Ініціатори проведення школи – Центр міжнародної безпеки та партнерства спільно з Управлінням молодіжної політики Львівської міської Ради. Активну участь в організації Літньої школи взяли студентські молодіжні організації та ініціативи факультету міжнародних відносин Університету. Учасниками ж стали учні 9–11 класів, які виявили цікавість до діяльності дипломатів та питань міжнародних відносин.

Відкрив роботу Літньої школи Надзвичайний і Повноважний посол України, декан факультету міжнародних відносин, професор Маркіян Мальський. У вступному слові декан відзначив важливість такої ініціативи та інтерес учнівської молоді до праці дипломата, яка є невід’ємною частиною міжнародної діяльності держави. Також Маркіян Мальський поділився з учасниками школи досвідом дипломатичної діяльності та розповів про життя дипломата.

В рамках роботи школи учасники прослухали лекції з історії української дипломатії та обговорили цікаві сторінки дипломатичної діяльності за участю українських дипломатів, випускників Львівського університету. Також з учнями провели заняття з цифрової грамотності та правил поведінки у соціальних медіа. Такі заняття викликали жвавий інтерес серед аудиторії, адже поєднали теоретичні знання і практичні навички роботи з іноземними мовами, роботу в соціальних мережах та основи медіаграмотності й інформаційної гігієни.

Під час роботи Літньої школи відбулася також зустріч-дискусія з Почесним Віце-консулом Почесного Консульства Австрійської Республіки, яка розповіла учасникам про власний досвід кар’єрного зростання, особливості діяльності консульських установ.

Велике зацікавлення в учасників викликали заняття з дипломатичного протоколу та етикету, упродовж яких учасники змогли довідатися про тонкощі та особливості протоколу та ділового етикету різних країн світу.

Особливу увагу приділили презентації молодіжних ініціатив та можливостей від студентських організацій.

У четвер, 18 серпня, робота школи завершилася і відбулося вручення сертифікатів учасникам Літньої школи «Молодого дипломата».