Завершилися модулі Єврошкіл – EU Study days!

Єврошколи (EU Study days) тривали понад місяць і відзначалися високим рівнем зацікавлення усіх учасників. За цей час проведено два цикли інтерактивних освітніх онайлн-модулів, кожен з яких складався з 10 модулів для школярів і 10 модулів для студентів і включав лекцію та практичне заняття за участі співробітників Представництва ЄС в Україні, а також провідних європейських та українських експертів. Окрім того, учасники отримували інформаційні матеріали та зможуть перевірити свої знання, склавши тест.

Під час відкриття Єврошкіл відбулася зустріч із заступником голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло та радницею з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторією Давидовою.

Упродовж місяця школярі та студенти прослухали низку цікавих лекції від провідних фахівців з різних галузей.

Так, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник Центру Жана Моне Роман Петров та доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця Центру досконалості Жана Моне Оксана Головко-Гавришева розповіли про європейські інституції, права та цінності.

Академічна директорка Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Вероніка Мовчан та доцентка кафедри міжнародної економіки та менеджменту факультету міжнародної економіки та бізнесу Харківського національного університету імені Семена Кузнеця Надія Проскуріна поділилися інформацією про бюджетну політику ЄС, а також економічні та торговельні відносини у Європейському Союзі.

Доцент кафедри політичних наук Українського католицького університету Петро Байковський, доцентка кафедри політології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, експертка «Team Europe  Юлія Біденко та уже згаданий Роман Петров провели для школярів захоплюючу лекцію про історію та інституції Європейського Союзу.

Національна координаторка програми EU4Environment Олена Маслюківська та доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Олександра Федунь поділися цікавою інформацією про екологічну політику ЄС, Європейський зелений курс та політику ЄС щодо поводження з відходами.

Доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського  університету Олександра Федунь провела лекцію про основні елементи Європейської інтеграції України, впровадження Угоди про асоціацію та допомогу ЄС.

Заступник виконавчого директора, директор програми Регіональних ініціатив та сусідства Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергій Герасимчук,  завідувачка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського  університету, координаторка Інформаційного центру ЄС Наталія Антонюк і професорка кафедри міжнародних та дипломатичних досліджень факультету міжнародних відносин Празького університету економіки і бізнесу Катержина Кочі розповіли учасникам про Східне Партнерство та Європейську політику сусідства.

Про те, чому чому європейська екологічна політика є взірцевою розповіла Олена Маслюківська, яка також ознайомила учасників заходів зі стратегію Європейського Зеленого курсу

Доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституційна координаторка програми Еразмус+ Оксана Краєвська та доцентка кафедри міжнародної економіки та менеджменту факультету міжнародної економіки та бізнесу Харківського національного університету імені Семена Кузнеця Юлія Доброскок ознайомили учасників із молодіжною політикою та освітніми можливостями для молоді в ЄС.

Натомість із доценткою кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного університету імені Семена Кузнеця Ольгою Зимою та викладачкою факультету журналістики  Львівського університету  Наталією Войтович школярі досліджували тему медіаграмотності та дезінформації.

Доцентка кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка Маріанна Гладиш, доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Олександра Федунь і доцентка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Наталія Романюк стали спікерками модуля під час якого студенти дізналися, що таке міграційна політика, етапи її формування, сучасні безпекові загрози для кордонів ЄС, місце та роль ЄС в гарантуванні безпеки в світі.

Завідувач кафедри правового регулювання економіки Харківського національного університету імені Семена Кузнеця Олег Лук’янчиков, доцентка кафедри європейського права Львівського університету Оксана Головко-Гавришева та директорка Партнерства «Кожній дитині» Василина Дибайло розповіли про права дітей (підлітків) та молоді в у Європейському Союзі.

Натомість Оксана Краєвська спільно із доценткою кафедри міжнародної економіки та менеджменту факультету міжнародної економіки та бізнесу Харківського національного університету імені Семена Кузнеця Світланою Бестужевою ознайомили учасників з особливостями становлення та розвитку відносини між Україною та ЄС, політичними та економічними викликами інтеграції.

Експертка з управління міграцією та кордонами ГО «Європа без бар’єрів»  Катерина Кульчицька провела експертну дискусію про вплив війни на міграцію, нові виклики для безпеки в світі через війну, як працює безвіз під час війни і що таке тимчасовий захист.

Під час заключного модуля для студентів радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова поділилася інформацією про принципи комунікації ЄС для його громадян та для України.

Учасники цьогорічних шкіл отримати ексклюзивну інформацію та нові знання про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною, повчилися у провідних експертів, дипломатів, науковців з Європейського Союзу та України й долучитися до мережі активної молоді, для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив в майбутньому.

Нагадаємо, що EU Study Days/Єврошколи є проєктом Представництва Європейського Союзу в Україні, і надає можливість старшокласникам та студентам дізнатися більше про Європейський Союз і відносини між ЄС та Україною від ключових європейських та українських експертів у цій сфері. Крім того, проєкт сприяє розвитку мережі української молоді для комунікації, обміну досвідом, співпраці і впровадження спільних ініціатив.

Проект виконується ГО «Молодіжна альтернатива», Львівським національним університетом імені Івана Франка (факультетом міжнародних відносин, Інформаційним центром Європейського Союзу Львівського національного університету імені Івана Франка / European Union Information Centre at  Ivan Franko National University of Lviv), Харківським національним економічним університетом імені Семена Кузнеця.

Інформацію про усі модулі ви можете знайти на сторінці проєкту у мережі «Фейсбук»,  а також на сторінці Інформаційного центру ЄС у Львівському національному університеті імені Івана Франка.