Жіноча збірна України з шахів виграла Олімпіаду –  2022

Днями в індійському місті Ченнай завершився заключний 11 етап шахової Олімпіади – 2022, у якій жіноча збірна України, у складі якої була випускниця юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Букса, здобула «золото». На вирішальному етапі українки у непростому протистоянні змогли обіграти збірну Польщі з рахунком 3:1 і здобути омріяну перемогу.

«У шаховому турнірі, який відбувався в Індії, брали участь жіночі збірні із понад 160 країн світу і ще більше країн представили чоловічі команди. Це були точно одні із найбільш представницьких змагань світу серед різних видів спорту, адже були залучені майже всі континенти і країни», – розповідає заслужений тренер України Володимир Грабінський.

«Зазначу, що, незважаючи на досить високий рівень гри у шахи, жіночій збірній України востаннє вдалося здобути перемогу у 2006 році. У наступні роки перемагати у різних турнірах було важко через значну конкуренцію, однак цього разу Україна була серед фаворитів. Варто відзначити, що боротьба була досить складною: збірна Індії, яка в принципі більш рейтингова, і, звісно, граючи вдома, мала всебічну підтримку, теж виявилась однією з кращих. Але в останньому турі вони програли команді Сполучених Штатів Америки. Натомість, наші дівчата у складній боротьбі змогли здобути перемогу над збірною Польщі, і відповідно, вийшли на перше місце. Окрім того, підсумувавши додатковий коефіцієнт, нам вдалося також випередити знану у шаховому світі збірну Грузії. Таким чином, саме збірна України посіла перше місце у світовому шаховому турнірі», – зазначає Володимир Олександрович.

Серед дівчат, які увійшли до збірної команди України з шахів, була Чемпіонка світу серед юніорок 2015 року, дворазова чемпіонка України у 2018 та 2020 роках, міжнародний майстер, випускниця юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Букса.

Володимир Олександрович стверджує, що перемога у шахових змаганнях такого рівня – це неабиякий успіх і досягнення багаторічної мети для його вихованки.

«Для Наталії Букси – це здійснення великої мрії. Починаючи з 2016 року вона була кандидатом у національну команду, куди її неодноразово запрошували. Оскільки Олімпіада відбувається тільки раз на два роки, то лише цьогоріч дівчина змогла потрапити у збірну України і зіграти на всесвітній Олімпіаді – 2022, де їй вдалося першу спробу перетворити на золоту нагороду», – ділиться  враженнями Володимир Грабінський.

Окрім того, тренер відзначає, що, будучи випускницею юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, Наталія Букса окрім своєї шахової кар’єри та щільного графіку між змаганнями, також працює юрисконсультом.