Звернення спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка до іноземних університетів-партнерів та міжнародного академічного співтовариства

Львівський національний університет імені Івана Франка звернувся до понад 200 іноземних університетів-партнерів, а також до усієї міжнародної академічної спільноти із закликом про підтримку України в умовах збройної агресії. Текст звернення публікуємо повністю українською та англійською мовами:

Шановні колеги,

Як Вам відомо, російський агресор здійснив повномасштабне вторгнення в Україну. Атаки досі відбуваються сушею, морем та повітрям з території РФ та Білорусі, а також з території анексованого Криму. За останні дві доби ударам піддалися об’єкти інфраструктури по всій території нашої країни. Окрім військових гине і цивільне населення, у тому числі жінки та діти. Таким чином здійснено не лише напад на Україну, а й на загальновизнані в цивілізованому світі демократичні цінності, фундаментальні норми міжнародного права та систему світової безпеки загалом !

Незважаючи на безпрецедентну для Європи ХХІ століття військову агресію, Українська армія, Українські воїни дають гідну відсіч ворогові у цій жорстокій та цинічній війні, яку розгорнула Російська Федерація. Але крім цього нам вкрай потрібна більш рішуча підтримка міжнародного співтовариства.

Від імені академічної спільноти Львівського університету закликаємо Вас не залишатись осторонь цієї жорстокості та кровопролиття. Просимо всеможливими шляхами та засобами звертатись до урядів Ваших країн з вимогою про допомогу, посилення санкцій проти Росії, закриття повітряного простору над Україною, відключення РФ від платіжної системи SWIFT та щодо всіх інших можливих видів зупинення агресії.

Наш обов’язок, як академічної міжнародної спільноти – демонструвати згуртованість навколо основоположних цінностей демократії та свободи, відстоювати правду та справедливість. Щиро сподіваємося на Вашу підтримку !

Україна переможе!

З повагою,

Володимир Мельник

APPEAL OF THE COMMUNITY OF IVAN FRANKO NATIONAL UNIVERSITY OF LVIV TO FOREIGN PARTNER UNIVERSITIES AND INTERNATIONAL ACADEMIC COMMUNITY

Dear colleagues,

As you know, the Russian aggressor launched a full-scale invasion of Ukraine. The invasion comes from the territory of the Russian Federation and Belarus, as well as from the territory of the annexed Crimea by land, sea and air. Infrastructure facilities all over the country have been attacked during the past two days, and civilians, including women and children, have died.

Thus, not only Ukraine, but also democratic values, fundamental standarts of international law and system of global security have been attacked!

Despite the unprecedented military aggression in 21st century Europe, the Ukrainian army and Ukrainian soldiers are taking all measures to repel the enemy in this brutal and cynical full-scale war of the Russian Federation against our country. Moreover, today we desperately need stronger support from the international community.

Оn behalf of the academic community of Ivan Franko National University of Lviv, we urge you not to remain aloof from this cruelty and bloodshed. We ask you to call upon the government of your country to help, strengthen sanctions against Russia, close the airspace over Ukraine, block Russia from SWIFT payment system and to apply all other possible types of assistance in all possible ways.

It is our responsibility as an international academic community to demonstrate cohesion around the fundamental values of democracy and freedom, to stand for truth and justice.

Ukraine will win!

Respectfully yours,