(до 200-річчя від дня народження автора музики Державного Гімну «Ще не вмерла України»  Михайла Вербицького)

28‒30 січня 2015 р. з ініціативи студентів і викладачів географічного факультету й за підтримки проректора з науково-педагогічної, професора Ярослава Гарасима відбулося зимове сходження, присвячене 200-річчю від дня народження автора музики державного гімну «Ще не вмерла України ні слава, ні воля» Михайла Вербицького (1815‒1875). 150 років тому у львівському журналі «Мета» вперше вийшла друком публікація вірша Павла Чубинського з нотами Михайла Вербицького.

У зимовому сходженні на Говерлу взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим, декан географічного факультету Володимир Біланюк, доценти Ірина Койнова, Ігор Рожко, Євген Іванов, співробітник Розтоцького ландшафтно-геофізичного стаціонару Євген Тиханович, студенти Святослав Зюзін, Юрій Вергелес, випускники Роман Гулянич, Тарас Чаус.

29 січня 2014 р. учасники здійснили сходження на найвищу гору УкраїниГоверлу, підтримавши ініціативу Львівського національного університету імені Івана Франка щодо вшанування композитора Михайла Вербицького, який навчався та отримав сан священика у Львівській Греко-Католицькій семінарії (нині корпус географічного факультету, вул. Дорошенка, 41). Незважаючи на надзвичайно складні погодні умови, учасники акції заспівали на вершині Говерли Гімн України, який завжди підтримував моральний дух і волю українців у важких і вирішальних ситуаціях. Присутні також відзначили 97-му річницю бою під Крутамигероїчної та водночас трагічної сторінки в історії українського визвольного руху.

Світлини: Євгена Іванова, Євгена Тихановича Більше фото