Львівський університет і Технічний університет м. Хемніца зміцнюють співпрацю та реалізовують спільний проєкт

Технічний університет м. Хемніца – давній партнер Львівського університету, угоду про співпрацю з яким було укладено ще у далекому 1992 році. За роки співпраці університети реалізували чимало важливих наукових та освітніх ініціатив, а після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року співпраця обох закладів вищої освіти набула нових масштабів.

Зазначимо, що Технічний університет м. Хемніца відреагував на події в Україні практично миттєво, і в знак солідарності з Україною та українськими університетами вже 25 лютого логотип університету забарвився в жовто-сині кольори.  Крім того, у відкритому листі від 3 березня 2022 року ректор проф. Герд Штромайєр засудив російську агресію, висловив всіляку підтримку українським партнерським ЗВО й тим представникам академічного середовища, які через війну змушені були залишити рідні домівки, а також оголосив про припинення будь-яких зв’язків із російськими та білоруськими університетами і підприємствами.

У березні 2022 року Технічний університет м. Хемніца разом із партнерами запросив Львівський національний університет імені Івана Франка стати асоційованим членом проєкту «Across», мета якого – розбудова альянсу європейських закладів вищої освіти, цифровізація і європеїзація освітнього ландшафту, а вже у червні було подано спільну заявку у програмі  «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху в кризові часи» Німецької служби академічних обмінів, яка отримала позитивну оцінку. Схвалений комісією проєкт «Навчальний міст Хемніц-Львів», який фінансує Федеральне міністерство освіти і досліджень Німеччини, містить у своїй назві певну алюзію до операції «Берлінський повітряний міст», в рамках якої у 1949 році авіація західних союзників постачала продовольство у заблокований з боку Радянського Союзу Берлін і допомагала населенню міста вижити. Так і сьогодні, у складний для української освіти і науки час, спричинений варварською війною, яку розпочала російська федерація, мости порозуміння, солідарності і підтримки, трансфер технологій, практик і зрештою фінансова підтримка є тим, що дозволяє українській науці зберігати стабільність і постійно розвиватися, попри всі несприятливі обставини.

У рамках проєкту заплановано цілий комплекс заходів та ініціатив:

– створення цифрових курсів для підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу;

– гостьові лекції викладачів Технічного університету м. Хемніца для студентів Львівського університету;

– 120 онлайн-стипендій для студентів Львівського університету, які через активні бойові дії змушені були покинути рідні домівки і мають статус внутрішньо переміщених осіб;

– 5 стипендій на наукові стажування для викладачів Львівського університету;

– 10 стипендій студентам-магістрам для проведення досліджень у рамках магістерських робіт;

– придбання комп’ютерної техніки для студентських потреб.

З умовами подання заявки на отримання онлайн-стипендії для студентів можна ознайомитися за посиланням. Кінцева дата прийому заявок ­– 16 вересня 2022 року.

З умовами подання мініпроєктів, які передбачають гостьові лекції, стипендії для викладачів та студентів магістратури, можна познайомитися за цим посиланням. Кінцева дата прийому заявок ­­– 20 вересня 2022 року.

«Львівський університет цінує солідарну підтримку Технічного університету м. Хемніца та готовність до масштабування співпраці. Проєкт «Навчальний міст Хемніц-Львів» відкриває широкі можливості для міжінституційного діалогу на усіх структурних рівнях і зі залученням усіх учасників освітнього процесу. Окремо варто виділити стипендіальну програму для студентів, які через активні бойові дії втратили або змушені були залишити рідні домівки і перед якими стоять важкі виклики нової реальності. Така ініціатива ще раз яскраво демонструє, що завдання університетів – не лише готувати освічених громадян для держави, але й створювати гідні соціальні умови для тих, хто є майбутнім цієї держави. Дякуємо німецьким партнерам за розумінням потреб нашої студентської молоді, за розуміння потреб університетської спільноти і за дружнє плече у важкі часи масштабної війни за свободу, волю і світлу долю України», – зазначив проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Університету Сергій Різник.

Триватиме проєкт 4 місяці (до 31 грудня 2022 року). Курує проєктом сектор супроводу проєктів Відділу міжнародних зв’язків.