#360_градусів_у_діяльності_львівського_університету: Факультет міжнародних відносин

Факультет міжнародних відносин успадкував унікальні історичні традиції підготовки дипломатів у Львівському університеті та став визнаною в Україні і за її межами школою української дипломатії. 💫

У жовтні 1930 року у Львівському університеті відкрили унікальну трирічну магістерську програму – Дипломатичні студії. Ці студії не мали аналогів у Центрально-Східній Європі і були єдиною школою дипломатії комплексного типу, випускники якої отримували диплом з науковим ступенем магістра дипломатії. 🚀

🔹 Студенти Студій стажувалися в дипломатичних представництвах за кордоном і центральних органах державної влади, а частину занять проводили досвідчені викладачі-практики, серед яких були діючі дипломати та співробітники центральних органів державної влади.

🔹Важливим елементом навчання було викладання східних мов – перської та турецької.

🔹 За період свого функціонування 1930-1939 рр. випускниками Дипломатичних студій стали близько 150 студентів. Початок ІІ Світової війни обірвав не одну успішну кар’єру цих випускників. Серед відомих постатей Дипломатичних студій варто згадати номінанта Нобелівської премії миру за викриття злочину голокосту Яна Карського та професора міжнародного права Гарвардського університету і співавтора Статуту ООН Луї Сона.

🔹Друга Світова війна та тривалий період радянського тоталітаризму надовго перервали розвиток дипломатичної науки у Львівському університеті. Тільки після проголошення незалежності України основні традиції Дипломатичних студій знову були організаційно відновлені на Факультеті міжнародних відносин.