Академічна спільнота Львівського університету вшанувала пам’ять Тараса Шевченка

22 травня 2024 року з нагоди 163-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у заходах зі вшанування пам’яті Великого Кобзаря. Зокрема, представники Університету поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Опісля відбулася мистецька частина заходу, організована Львівським обласним товариством «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Літературна композиція «І на оновленій землі врага не буде супостата…» передбачала виконання творів Великого Кобзаря, покладених на музику, і декламування завжди актуальних поетичних рядків Тараса Шевченка.

Літературно-музичне дійство забезпечували представники Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, лауреати обласного конкурсу «Мова нас єднає» та студенти закладів освіти, серед як і молодь з Львівського національного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, Тарас Шевченко відійшов у Вічність 10 березня 1861 року. На кошти друзів його поховали спочатку у Петербурзі. Через п’ятдесят вісім днів домовину Шевченка, згідно зі Заповітом, перевезли в Україну. А 22 травня 1861 року прах Траса Шевченка перепоховали на Чернечій горі у Каневі.