Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка

20 лютого 2024 року студенти і викладачі географічного факультету, проректори та декани різних факультетів Львівського університету вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента географічного факультету Ігоря Костенка.

Ігор Костенко трагічно загинув під час Революції Гідності у центрі Києва 20 лютого 2014 року, ставши одним із безстрашних Героїв Небесної Сотні, подвиг яких назавжди змінив хід новітньої історії України.

Захід розпочався із покладання квітів до пам’ятника Героєві України під мінорний супровід «Гей, плине кача» у виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей». У чині вшанування взяли участь студенти та представники адміністрації Університету. Надалі усі присутні схилили голови у щирій молитві та вдячності за подвиг Ігоря Костенка.

Під час пам’ятного заходу до усіх присутніх звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк, насамперед відзначивши  нестримну любов Ігоря Костенка до Батьківщини. «Він був звичним студентом, але незвичним українцем, який понад усе любив свою країну. Він став одним із тих, перед ким ми сьогодні, у ці пам’ятні дні, стаємо на коліна і висловлюємо слова щирої вдячності за безстрашний подвиг. На жаль, сьогодні ми продовжуємо чи не щодня переживати втрату наших мужніх воїнів, які титанічними зусиллями боронять Україну від російського агресора. Ми віддаємо їм шану, схиляємо голови у невимовній скорботі і дякуємо за захист», ‒ зазначив Володимир Біланюк.

До присутніх звернувся проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович насамперед акцентував на важливості відзначення подій новітньої історії України, які стали «іспитом на існування Української Держави та право бути українцем».

«У ці дні ми пригадуємо події Революції Гідності 2014 року, коли наші студенти та випускники, серед сотні інших небайдужих українців, віддали своє життя за майбутнє України. Вони мріяли про незалежну, європейську державу і гідне життя в ній, але сьогодні московська орда вирішила стати на заваді розвитку Української Держави. Однак кров, яку пролили наші Герої у 2014 році, є недаремною ‒ ті відважні українці, які були на Майдані, натхненні подвигом Небесної Сотні, першими стали на захист України на східних кордонах у 2022 році, і дотепер разом із побратимами мужньо відвойовують кожен метр української землі. Тож щодня пам’ятаймо про подвиг наших Героїв і будьмо готовими до того, аби усім разом захистити Україну у надскладний момент», ‒ закликав присутніх Володимир Качмар.

Активний учасник Революції Гідності доцент кафедри економічної і соціальної географії імені професора Олега Шаблія Ярослав Івах під час заходу пригадав буремні події лютого 2014 року, які відбувалися у Києві, й участь студентів та викладачів географічного факультету у Революції Гідності. Ярослав Євгенович зауважив, що історичний досвід, здобутий там, наклав відбиток на подальше повсякденне життя кожного з учасників тих подій, надав нових смислів і до сьогодні змушує більш гостро сприймати реальність і теперішні події в Україні.

«Гідні люди повинні жити у гідній державі ‒ про це ми зі студентами мріяли тоді у Києві під час подій на Майдані Незалежності. Ми розмірковували над тим, що, попри прагнення якнайшвидших змін в Україні, ми повинні все ж усвідомити тривалість певних державотворчих процесів і важливість подальшої відбудови і розбудови України. І сьогодні, на жаль, ми і наші діти змушені жити ніби на сторінках підручника з новітньої історії України, бути в епіцентрі подій. А відтак, працюймо, вірмо у нашу перемогу і не покидаймо Україну! Навпаки, готуймось її активно відбудовувати», ‒ закликав усіх присутніх Ярослав Івах та відзначив вагому роль і внесок різних поколінь українців, зокрема студентів та викладачів Львівського університету, в українську історію і розбудову держави.

Нагадаємо, Ігор Костенко загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. 15 травня 2014 року на географічному факультеті відбулося освячення іменної аудиторії Героя Небесної Сотні. 10 серпня 2014 року засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка вікіпедистом року. 20 лютого 2018 року відбулося урочисте відкриття пам’ятника Героєві України у подвір’ї географічного факультету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото