Аташе Посольства Франції в Україні Сільвена Ріголле зустрівся з науковцями Університету

З метою обговорення стану  французько-українського співробітництва 2 червня 2016 року в Дзеркальній залі відбулась робоча зустріч  аташе з університетських і наукових зв’язків Посольства Франції в Україні Сільвена Ріголле та координатора Campus France Ukraine Ольги Дорош з ученими Львівського національного університету імені Івана Франка, які брали участь у міжнародних проектах і програмах, співпрацюючи з університетами й науковими установами Франції.

У розмові з аташе взяли участь: начальник Науково-дослідної частини Юрій Плевачук, завідувач кафедри французької філології Роман Помірко, завідувач кафедри фізики металів Степан Мудрий, завідувач науково-дослідної лабораторії, провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Любов Ромака, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький, старший викладач кафедри геоморфології та палеографії географічного факультету Юрій Зінько, директор Зоологічного музею, доцент кафедри зоології Ігор Шидловський, асистент кафедри французької філології, представник Альянс Франсез у Львові Наталія Миколаєвич.

Науковці Львівського університету розповіли про проекти, над якими вони працювали спільно з французькими колегами, закцентувавши  увагу на досягненнях і проблемних питаннях, що виникли в процесі співробітництва.

Учені Університету окреслили перспективи поглиблення й розширення співпраці з ВНЗ й науковими інституціями Франції не лише у сфері гуманітаристики, а й природничих наук.

Під час зустрічі йшлося про потребу зміцнення й поглиблення французько-української академічної і наукової співпраці та розширення можливостей для студентської мобільності.

«У сучасному глобалізаційному світі французькі університети, як і виші інших країн, мають потребу в пошуку партнерів.  Українські університети є загальновизнаними за якістю навчання та рівнем знань», – зазначив Сільвена Ріголле.

А відтак, процес налагодження міжінституційних контактів для обміну знаннями та досвідом і для активізації мобільності науковців і студентів, на думку аташе Посольства Франції в Україні, є одним із важливих питань інтеграції нашої держави в європейський освітній простір. Сільвена Ріголле запевнив, що Посольство має намір підтримати ініціативи провідних університетів України в їхньому прагненні спільно працювати із ВНЗ Франції.