Для студентів Університету провели тренінг «Соціальна адаптація студентів-ВПО в умовах війни»

6 жовтня 2022 року Центр соціального розвитку та громадських ініціатив ЛНУ ім. Івана Франка спільно з Профкомом студентів Університету організували тренінг, присвячений питанням соціальної адаптації студентів-ВПО в умовах війни, а також розповіли про можливості працевлаштування для молоді.

Серед учасників семінару були студенти різних факультетів Університету. Зі студентами поспілкувалася тренерка-консультантка проєкту «Школа активної молоді» від ГО «Інший підхід» Оксана Івасів. На початку розмови тренерка поділилася власними спостереженнями щодо різних аспектів працевлаштування для молоді, розповіла про зміни на ринку праці через COVID-19 та якими повинні бути кроки для досягнення певних професійних цілей.

Учасники тренінгу дізнались основні підходи до пошуку роботи, переваги та недоліки різних джерел розміщення вакансій і про  те, як безпечно знайти бажане місце праці. «Окрім того, що є багато цікавого, корисного, актуального, є також багато пасток, у які можна потрапити. Тому, власне, потрібно розуміти, цікавитись та перевіряти інформацію», – розповіла Оксана Івасів.

Тренерка також поділилась практичними порадами про те, які є правила ефективного спілкування з потенційними роботодавцями, як підготуватись до співбесіди та якими можуть бути позиції у спілкуванні з майбутнім керівництвом. Студентам запропонували перелік потенційних питань під час співбесіди від роботодавця та можливі уточнення від претендента та певну посаду. «Ключем до ефективної комунікації є те, що ви говорите і як ви говорите», – наголосила Оксана Івасів. Тренер розповіла про важливість навичок спілкування та вміння ефективно застосовувати різні комунікаційні технології відповідно до певних ситуацій.

Тренінг був не лише теоретичним. Студенти дізналися про принципи складання резюме та його структуру, а після цього мали можливість створити власний приклад відповідно до заданої вакансії. Активна комунікація 4-ох команд під час виконання завдання сприяла робочій, динамічній атмосфері семінару.

Інтерактивний формат тренінгу з можливістю на практиці застосувати отримані знання приніс учасникам не лише нові навички, але й позитивні емоції. «Цікаво було і досить швидко пройшов час. Звичайно, мені було корисно дізнатись, як знайти роботу, бо у мене немає стажу, і я зовсім не знаю, як це все робити. Як писати резюме, як поводитись на співбесідах – це було цікаво для мене», –  поділилася студентка факультету управління фінансами та бізнесу Анастасія.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото