Директор Музею історії Польщі Роберт Костро поспілкувався зі студентами та викладачами Львівського університету

11 вересня 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали директор Музею історії Польщі Роберт Костро, директор Національного інституту ім. Оссолінських у Вроцлаві, доктор Лукаш Камінський та уповноважена представниця з питань закордонної співпраці Національного інституту ім. Оссолінських у Вроцлаві, докторка Вікторія Маліцька. В межах візиту польські гості поспілкувалися зі студентами та  викладачами Львівського університету. Зустріч відбулася в межах циклу «Разом в об’єднаній Європі», організаторами якого є Національний інститут ім. Оссолінських у Вроцлаві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові і Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща.

В Університеті гостей привітав декан історичного факультету, професор Руслан Сіромський, який окреслив мету зустрічі та представив присутнім польських колег.

Слова вітання учасникам заходу адресував також проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, професор Володимир Качмар. «Впродовж багатьох десятиліть ми маємо унікальну можливість співпрацювати з польськими науковцями. Усі наші спільні проєкти спрямовані на те, щоб між нашими братніми народами не було непорозумінь. Ми вдячні колегам за ту підтримку, яку польський народ надав і продовжує надавати українцям в умовах війни і дуже її цінуємо. Усі наші історичні дослідження потрібні передусім для української та польської молоді, для нашого спільного майбутнього у Європейському Союзі після перемоги України у цій страшній війні», – зазначив Володимир Качмар, подякувавши усім українським Захисникам і Захисницям за можливість продовжувати наукові дослідження і працювати.

До студентів звернулася уповноважена представниця з питань закордонної співпраці Національного університету ім. Оссолінських у Вроцлаві, докторка Вікторія Маліцька: «Саме заради Вас, студентів, ми тут збираємося й організовуємо спільні заходи в межах циклу «Разом в об’єднаній Європі». Завдяки цьому проєкту польські гості та відомі особистості приїжджають і можуть ділитися цінним досвідом та знаннями, які, сподіваємося, будуть для Вас цікавими та актуальними».

Під час зустрічі історик, публіцист, директор Музею історії Польщі Роберт Костро прочитав лекцію для студентів історичного факультету «Muzeum Historii Polski – wyzwanie i realizacja» («Музей історії Польщі»). Свій виступ Роберт Костро присвятив ідеї створення музейної презентації польської історії – від колекції Ізабели Чарторийської на рубежі XVIII–XIX століть створення Музею історії Польщі. Історик розповів про основні виклики, пов’язані з реалізацією проєкту Музею, ознайомив присутніх зі станом поточних робіт та окреслив перспективи відкриття постійної експозиції. Впродовж лекції Роберт Костро, зазначив, що перш ніж приступити до реалізації проєкту, команда Музею мала відповісти на низку концептуальних запитань. Йшлося, зокрема, про те, чи повинен Музей розповідати історію Польщі чи історію поляків, яке місце у цій історії займатимуть інші народи, які були під владою Речі Посполитої, як можна представити в експозиції понад тисячу років національної історії тощо.

Опісля виступу Роберта Костро присутні обмінялися думками й поставили спікеру чимало запитань щодо організації та реалізації проєкту Музею, його діяльності і співпраці з іншими країнами.

Підсумовуючи, декан історичного факультету, професор Руслан Сіромський подякував польським колегам за цікаву лекцію, побажав успіхів та розвитку Музею історії Польщі, а також висловив сподівання, що після перемоги України у війні, можливо, і нашій державі вдасться реалізувати такий проєкт.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото