Факультет іноземних мов Львівського університету вдруге отримав грант Європарламенту на підтримку магістерських програм із усного перекладу

Цьогоріч факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка вже вдруге отримав грант від Європейського парламенту в рамках ініціативи Генерального директорату з питань логістики та усного перекладу конференцій (DG LINC) «Гранти на бакалаврські/аспірантські/магістерські курси з усного конференц-перекладу 2024-2025 рр.».

Проєкт, який буде реалізовано на факультеті іноземних мов, має назву «Удосконалення підготовки усних перекладачів з англійської та німецької мов у Львівському національному університеті імені Івана Франка» та спрямований на модернізацію двох освітніх програм другого (магістерського) рівня: «Усний переклад двох іноземних мов» на кафедрі перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура та «Переклад (німецька і друга іноземна мови, міжкультурні німецькі студії)» на кафедрі міжкультурної комунікації та перекладу.

Співпраця двох кафедр у рамках проєкту стане не лише цінним досвідом для викладачів і студентів, а також вагомим внеском у реалізацію стратегії Університету на 2021-2025 рр., одним із пріоритетів якої є «створення освітнього середовища та формування системи підготовки фахівців із урахуванням особливостей сучасного світу».

Метою гранту є забезпечити студентів можливістю поглиблено розвинути навички усного перекладу через розробку нових курсів та покращити технічне забезпечення для формування таких навичок, зокрема закупити спеціальні кабіни для перекладачів, що відповідають стандартам ISO. Закуплене в межах першого і другого проєкту обладнання допоможе в моделюванні конференцій та інших гібридних освітніх і перекладацьких заходів.

Координаторками проєкту є доцентка кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Олександра Літвіняк та асистентка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Оксана Мольдерф. Адміністративний супровід проєкту здійснює провідна фахівчиня сектору супроводу проєктів відділу міжнародних зв’язків Наталія Дунас.

Академічна спільнота Львівського університету та факультету іноземних мов вдячна Генеральному директорату з питань логістики та усного перекладу конференцій (DG LINC)  за постійну підтримку та допомогу в підготовці кваліфікованих перекладачів.