Географи Львівського університету поглиблюють співпрацю із Асоціацією професіоналів довкілля «PAEW»

21 червня 2023 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між географічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка та Асоціацією професіоналів довкілля «PAEW».

Основною метою підписаного документа є залучення до діалогу всіх, хто професійно готовий вирішувати гострі проблеми в сфері охорони довкілля, сприяючи розвитку прикладної екології в Україні. Документ передбачає співпрацю, спрямовану на запобігання маніпуляціям екологічними темами і формування «достовірного інформаційного порядку про екологічні проблеми для суспільства».

Згідно із Меморандумом, географічний факультет та Асоціація професіоналів довкілля взаємодіятимуть у справі підвищення кваліфікації фахівців обох сторін, обмінюватимуться досвідом та напрацюваннями, спільно сприятимуть розвитку екологічної безпеки в Україні.

Крім того, сторони домовилися сприяти гармонізації українського екологічного законодавства та законодавства в сфері охорони навколишнього середовища із законодавством Європейського Союзу, а також реформуванню українського законодавства з використанням досвіду розвинених демократичних країн.

Окремі пункти Меморандуму передбачають сприяння професійному розвитку менеджерів природоохоронної діяльності,  вдосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації екологів,  підвищення ролі екологічної безпеки в суспільстві та сприяння розвитку ринку консалтингових послуг в сфері екології в Україні.

Зі сторони географічного факультету документ підписав декан Володимир Біланюк, зі сторони партнерів – президентка Асоціації Людмила Циганок.

«Спектр наукових досліджень на географічному факультеті надзвичайно широкий, але я переконаний, що наша співпраця відкриє перспективи для ще більш плідної роботи у сфері екологічної освіти та науки, у справі зміцнення екологічної безпеки України», – зазначив Володимир Біланюк.

Людмила Циганок акцентувала, що для Асоціації професіоналів довкілля налагодження співпраці з Львівським університетом – надзвичайно важливий і хвилюючий крок, адже багато висококласних екологів в Україні є випускниками географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка. На переконання Людмили Циганок, співпраця Університету та асоціації дозволить ефективніше знаходити шляхи вирішення конкретних екологічних проблем та протидіяти загрозам.

Під час зустрічі, присвяченій підписанню Меморандуму, колектив географічного факультету та представники Асоціації обговорили ключові аспекти реалізації документа. Крім того, вчені факультету передали  Людмилі Циганок актуальні книжкові видання, присвячені історії географічної науки у Львівському університеті, проблемам екології та екоосвіти, картографії тощо.

Додамо, що Асоціація професіоналів довкілля «PAEW»/Professional Association of Environmentalists of the World (PAEW) – інноваційна, незалежна, неприбуткова організація фахівців «зеленої» економіки державного та приватного секторів, яких об’єднує спільний інтерес у дотриманні принципів стійкого розвитку, green recovery та екотрансформації всіх сфер та галузей. Основна місія Асоціації – вирішувати глобальні та локальні довкіллєві виклики.