У вівторок, 28 листопада, о 15:15 в 305 аудиторії (вул. Університетська, 1) відбудеться засідання щомісячного міждисциплінарного франківського семінару «Перехресні стежки».
З доповіддю «Карпати у житті Івана Франка» виступить кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича Наталія Мисак

У 1872 році, ще під час навчання у Дрогобицькій гімназії, Іван Франко разом з іншими учнями під керівництвом учителя, згодом відомого природознавця Івана Верхратського побував в урочищі Урич на Сколівщині. Ця подорож, мальовничі краєвиди гір, величні руїни давньоруської наскельно-оборонної фортеці Тустань справили на юнака велике враження. Відтоді Карпати стали джерелом сили і творчого натхнення для Івана Франка.
Як часто письменник їздив у гори? Якою була географія Франкових подорожей? Чи були улюблені місця? Де Іван Франко зупинявся на нічліг, у кого гостював? З ким подорожував? Якому відпочинку надавав перевагу: тихому, спокійному чи екстремальному? Яку роль відіграв письменник у популяризації й організації студентських краєзнавчих мандрівок в Карпати? Чи змінилося ставлення Івана Франка до гірських подорожей після одруження, чи поділяла сім’я його захоплення? Як вплинули карпатські мандрівки на літературну творчість письменника? Чи можна вважати письменника основоположником моди на сільський туризм серед української інтелігенції? Якою була остання подорож Івана Франка в Карпати?
На ці та інші питання спробує відповісти Наталія Мисак у доповіді «Карпати у житті Івана Франка».
До семінару можна долучитися також онлайн за посиланням:
Zoom Meeting https://us05web.zoom.us/j/9622446519?pwd=lw eR3ss7KxCE9u431s92xDf7nh7xk0.1
Meeting ID: 962 244 6519
Passcode: IF2023
Ласкаво запрошуємо!