Команда Львівського університету із баскетболу стала віце-чемпіоном престижної ліги «Ball 4»

Команда Львівського національного університету імені Івана Франка «ЛНУ-Intellias» стала срібним призером найсильнішої Баскетбольної аматорської ліги Західної України серед чоловіків «Ball 4» сезону 2022-2023 року, яка тривала упродовж 8 місяців.

Подолавши важкий та запеклий баскетбольний марафон у 13 ігор, команда «ЛНУ-Intellias», будучи дебютантом Ліги, у фіналі поступилася сильній команді Національного університету «Львівська Політехніка» із результатом 70-76.

Як зазначив старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту, тренер баскетбольної команди Степан Матула, боротьба була запеклою, інтенсивною, але справедливою.

«Спочатку ми, фактично, зробили пів справи – здолали сильного та спритного переможця регулярного чемпіонату і дістались фіналу, це була наша мета. А відтак, останньому протистоянні сезону нам випала честь зійтися з командою, яка більшість разів грала у Вищій Лізі, потужною та тренованою – командою «Львівської Політехніки». Наша команда також сильна та вмотивована, це сплав молоді та досвіду ‒ студенти, випускники Баскетбольного клубу і Львівського університету,  досвідчений гравець Суперліги і гравці із вищої Ліги. Ми були налаштовані на динамічну фінальну гру, контролювали її упродовж чотирьох десятихвилинок. Характер протистояння був напружений, ніхто із команд не хотів віддавати ініціативу  ‒ у спірних моментах боролися за м’яч навіть на землі. Утім, в кінці трішки забракло результативності, свіжості і основного центрового гравця, який за станом здоров’я на жаль не зміг взяти участь у змаганнях. Тому, ми поступилися супернику всього на 6 очок. У грі потрібен досвід і майстерність в поєднанні з бажанням. Ми досягли дуже високого результату, і я пишаюся хлопцями», – зазначив Степан Матула.

Додамо, що баскетбольна команда Львівського університету досягала значних успіхів у змаганнях ще з 2009 року – тоді вперше студентська команда стала чемпіоном міста Львова. У 2010 році «ЛНУ-Intellias» стала віце-чемпіонами, а з 2015 року взяли участь у Бізнес-лізі, де тричі ставали бронзовими призерами. Згодом, у 2020-2021 роках команда стала віце-чемпіоном. У жовтні 2022 року гравців «ЛНУ-Intellias» запросили взяти участь у престижній Баскетбольній аматорській лізі Західної України «Ball4».

У перспективі команда «ЛНУ-Intellias» планує взяти участь у багатьох благодійних та комерційних турнірах, тренуватися та знову спробувати свої сили. «Хлопці налаштовані позитивно, хочемо змагатися і перемагати. Звичайно, зважатимемо на обставини і часНадалі бужемо тренуватися, підтримувати форму із «прицілом» на майбутнє», – висловив сподівання Степан Матула.

Світлини: Євгена Кравса Більше фото