Львівський та Київський університети   посилюють взаємодію у міжнародній сфері

3 серпня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася робоча зустріч проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці ЛНУ ім. Івана Франка Сергія Різника і проректорки з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ксенії Смирнової. Під час зустрічі колеги підвели перші підсумки спільних проєктів у міжнародній сфері, ініційованих упродовж минулих двох років та виклали бачення їхньої подальшої реалізації в довгостроковій перспективі.

Особливу увагу під час обговорення приділили реалізації двох нових виграних проєктів у межах програми Еразмус+ KA2 «Розвиток потенціалу вищої освіти», а саме: DigiUni – Цифровий університет – відкрита українська ініціатива/Open Ukrainian Initiative» та EU4UA – Модернізація правничої освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України/ Modernization of Legal Education for the Support of European and Euroatlantic Integration of Ukraine».

«Сьогодні маємо всі підстави відзначити великі успіхи у спільній роботі задля реалізації важливої мети – покращення українського освітнього середовища в складних умовах війни та підготовки його до нових умов післявоєнного періоду. Наша зустріч – важливий крок до подальшої роботи в рамках спільних ініціатив, завдяки яким зможемо більш ефективно впроваджувати зміни, що наближатимуть нашу систему освіту до сучасних стандартів Європейського Союзу» – відзначив проректор Сергій Різник.

Проректорка Ксенія Смирнова наголосила на важливості тісної співпраці між Київським та Львівським університетами, а також між іншими провідними українськими і зарубіжними партнерами: «Ми маємо спільні інтереси – розвивати українське освітнє середовище, працюючи над євроінтеграцією нашої держави, а також вдосконалювати цифровізаційні можливості вищої освіти. Я вірю, що завдяки об’єднанню зусиль усіх партнерів, серед яких провідні українські ЗВО, ми зможемо реалізувати усі заплановані завдання».

В обговоренні кроків для реалізації «DigiUni – Open Ukrainian Initiative» також взяв участь помічник проректора Сумського університету Костянтин Кириченко, відзначивши унікальність та інноваційність проєкту.

Консорціум в межах проєкту складається зі закладів вищої освіти України (партнерів), які представляють різні регіони нашої держави, а також низка науково-освітніх установ Німеччини, Іспанії, Франції, Чехії, Польщі та Бельгії. На державному рівні у реалізації проєкту беруть участь Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України, а також Національне агентство забезпечення якості вищої освіти.

Одним із ключових завдань проєкту є розробка концепції для створення єдиної цифрової освітньої екосистеми України, а також реалізація ідеї загальноукраїнського цифрового освітнього середовища – DigiPlatform, під керуванням сучасної потужної та гнучкої Learning Management System. Також у планах – створення пілотного організаційного механізму об’єднання ЗВО (за прикладом Альянсів університетів (Еразмус+)) та інших зацікавлених інституцій задля досягнення спільної мети, розробка понад 100 новітніх курсів за різними галузями знань, модернізація регуляторної бази університетів, приведення її у відповідність до сучасних стандартів ЄС, розширення практики міжінститутської співпраці, зокрема запровадження віртуальної мобільності, підвищення якості наявного та створення нового цифрового контенту, покращення або й відновлення технічної інфраструктури університетів, розширення співпраці між українськими ЗВО та закладами фахової передвищої освіти з метою узгодження освітніх програм, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, і ще багато інших завдань, покликаних вдосконалити наявну систему освіти в Україні.

Метою іншого міжнародного проєкту – «EU4UA» – є модернізація української освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України, а особливо – підвищення спроможності українських правничих шкіл у наданні студентам компетенцій, потрібних для правового забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також поширення необхідних знань і навиків для широкого громадського і політичного середовища, в тому числі вчителів загальноосвітніх шкіл, державних службовців і представників громадських організацій.

За результатами зустрічі колеги відзначили потребу продовження практики успішного об’єднання зусиль для відстоювання інтересів української освіти і науки на міжнародній арені, насамперед в контексті протистояння російській агресії і якісного забезпечення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото