#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуБіологічний факультет

Як думаєте, скільки існує назв на означення слова «Solanum tuberosum» (картопля)?
Ви будете здивовані: викладачу Львівського Університету Миколі Мельнику (1875-1954) вдалося знайти та зафіксувати 61 назву. Серед них: баґаляс, балабанка, бараболя, бульбан, ґруля, землянка, мандибура, тромпак та багато інших.

🔹 Микола Ількович Мельник — видатний ботанік, природознавець, автор перших у Галичині природознавчих шкільних підручників українською мовою. Народився вчений у 1875 р. в селі Довжанці, що біля Тернополя.

🔹 Впродовж усього свого життя вчений багато працював над створенням підручників для середніх шкіл. Так, він видав книгу «Мінералогія і геологія», переробив підручник із зоології, а у 1938 році вийшла його книга «Ботаніка», яка засадничо відрізнялася від попередніх шкільних підручників саме формою подання матеріалу з анатомії і фізіології рослин, геоботаніки, описом лабораторних робіт.

🔹 Після закінчення Другої світової війни природознавець починає викладати у Львівському університеті на кафедрі нижчих рослин. У 1948 році йому було присвоєно звання доцента.

🔹 У 1922 році в Збірнику НТШ М. Мельник видав унікальне монографічне дослідження «Українська номенклатура вищих рослин». Ця фундаментальна праця була результатом багаторічної діяльності вченого, першим такого роду зведенням, що містило всі відомі народні назви поширених у нас рослин — понад двох тисяч видів. Микола Мельник підсумував все, що було зроблено у цьому напрямку вченими-попередниками, такими як Іван Верхратський, Микола Анненков, Володимир Шухевич, Опанас Рогович, а також провів власні етноботанічні дослідження.