На факультеті електроніки та комп’ютерних технологій відбувся традиційний Шевченківський вечір

Традиція проведення Шевченківських вечорів живе на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету вже багато років. Поєднуючи у собі поетичне слово, музичні композиції та втілюючи просвітницьку місію, Шевченківські вечори щорічно об’єднують студентів та викладачів різних факультетів Університету.

Цьогорічний Шевченківський вечір, який відбувся 23 березня 2023 року,  був присвячений видатним українським поетам – Тарасові Шевченку та Василеві Стусу. Перед початком заходу усі присутні з глибоким сумом і пошаною вклонилися Світлій Пам’яті наших полеглих Героїв.

Надалі упродовж півтори години в аудиторії звучали найвідоміші вірші Шевченка і Стуса, лунали пісні на слова наших Поетів у супроводі флейти, скрипки, гітари, саксофону та фортепіано. А студенти розповідали про життя  і творчість Тараса Шевченка і Василя Стуса, ілюструючи свої розповіді численними слайдами.

Знаково, що розпочав і завершив захід Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош», який, до слова, у цьому році відзначає 60-у річницю від дня свого створення.

Окрім поетичних читань та музичних номерів, відвідувачі мали можливість ознайомитися з виставкою книг та поспілкуватися з організаторами й іншими гостями, що додало особливого шарму цій події.

Загалом команда відданих волонтерів-студентів, яка працювала над організацією вечора, зуміла створити затишну і зворушливу атмосферу, яка перенесла всіх присутніх у світ поезії та музики.

Відтак, захід став чудовою нагодою для всіх присутніх не тільки вшанувати пам’ять Тараса Шевченка та Василя Стуса, але й дізнатися більше про українську культуру й літературу в цілому. Вечір пам’яті виявився успішним та надихаючим, залишивши яскраві спогади у серцях всіх присутніх. Це була прекрасна нагода для українців вшанувати спадок цих великих поетів та згадати їхній внесок у розвиток української культури.

Завершився вечір спільним виконанням «Заповіту» Тараса Шевченка.

Організатор Шевченківських вечорів доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Іван Хвищун розповідає, що традиція проведення таких заходів має давню історію і сягає тих часів, коли фізичний факультет та факультет електроніки ще були єдиним структурним підрозділом. «30 років тому, з ініціативи декана фізичного факультету професора Лева Іванківа було створено осередок обласного товариства «Просвіта». Я тоді був одним із заступників декана, і він запропонував мені стати секретарем цього осередку. Ми, в рамках «Просвіти», почали випускати стінну газету «Наше слово», у Шевченківські дні запрошували цікавих доповідачів. Відтак, почали організовувати літературно-мистецькі вечори, на яких виступали студенти фізичного факультету такі, як Славко Вакарчук, Любко Футорський та інші. З 2006 року Шевченківські вечори стали регулярними на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій», – зазначає Іван Хвищун і висловлює переконання, що традиція Шевченківських вечорів житиме і надалі.