Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» Львівського університету відзначили за заслуги перед Українським народом

28 червня 2024 року під час позачергової сесії Львівської обласної ради Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка відзначили Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

З нагоди Дня Конституції у сесійній залі Обласної ради виступили відомі українські політики, громадські діячі, народні депутати України кількох скликань, творці та безпосередні учасники ухвалення Основного Закону незалежної Української Держави – Ярослав Кендзьор та Михайло Косів.

Після цього очільник Обласної ради Юрій Холод вручив відзнаку Верховної Ради України колективу «Черемошу». У Розпорядження голови Верховної Ради йдеться про те, що колектив Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка удостоєний відзнаки за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурно-освітній розвиток України, значні досягнення у професійній діяльності, активну громадську та волонтерську роботу, високий професіоналізм і сумлінну працю.

Художня керівниця і диригентка ансамблю Тетяна Когут під час засідання подякувала усім поколінням черемошан, які вже понад 60-ть років бережуть, розвивають та популяризують українську пісню і танець, розуміючи, що українську ідентичність можливо зберегти лише плекаючи українську культуру.

Подякувавши Збройним Силам України, черемошани проникливо та щиро виконали патріотичний музичний твір «Не пора, не пора» на слова Івана Франка.

Нагадаємо, що ансамбль пісні і танцю «Черемош» був заснований 1963 року за підтримки тогочасного ректора Євгена Лазаренка. Глибока шана до автентичних українських традицій, щира любов до рідного українського слова, чутлива співуча душа інтелектуальної молоді Львівського університету об’єднала активних і небайдужих, аби популяризувати й помножувати духовну національну спадщину. «Черемош» став осередком національного духу, який був своєрідним викликом тодішньому тоталітарному комуністичному режиму. Завдяки активній діяльності ансамблю, черемошанський дух втілився в чин черемошан, які через популяризацію українського мистецтва висловлювали свій духовний протест проти відвертої русифікації, обстоюючи своє, рідне, українське. Змінювалися покоління, але незмінними залишилися основні принципи й цінності колективу.

Зараз свою лепту у розвиток колективу вносять теперішні керівники: художня керівниця і диригентка Тетяна Когут, балетмейстер Юрій Різун та керівник оркестру Роман Дольний. Під їхнім керівництвом колектив продовжує своє творче зростання, вдосконалює виконавську майстерність, розширює репертуарний діапазон, зорієнтований на вершини української та світової музичної культури.

В часі війни черемошани долучаються до численних благодійних концертів та ініціатив зі збору коштів на потреби Збройних Сил України.

Світлини: Львівської обласної ради та Анастасії Матвійчук Більше фото