Науково-практичний семінар з питань викладання європейських студій у Львівському університеті

7 жовтня 2015 року на факультеті міжнародних відносин відбувся науково-практичний семінар, присвячений досвіду викладання європейських студій у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Заступник декана факультету міжнародних відносин, професор Михайло Микієвич, відкриваючи семінар, підкреслив високий фаховий рівень викладання європейський студій у нашому виші, зазначивши, що він є одним із найбільших потужних вітчизняних освітньо-наукових центрів із вивчення Європейського Союзу. Він також наголосив на залученні значної кількості викладачів і студентів факультету до програм міжнародної співпраці як загалом, так і зокрема в рамках програми Erasmus + (програма Жана Моне, Tempus, Erasmus Mundus, EUVP тощо).

Основні заходи в межах проектної діяльності розкрив доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Роман Калитчак, координатор проекту імені Жана Моне 553355 «Субнаціональний вимір ЄС». За словами Романа Калитчака, Львівський національний університет імені Івана Франка є одним із небагатьох українських вишів, де Європейська Комісія одночасно підтримала два проекти.

Досвід реалізації проекту імені Жана Моне 553310 «Літні курси з права і політики ЄС» охарактеризувала його координатор, доцент кафедри європейського права Оксана Головко-Гавришева. Вона детально зупинилась на досягненнях і викликах розвитку європейських студій.

На особливостях інформаційного супроводу євроінтеграційних процесів, що забезпечується завдяки діяльності Інформаційного центру ЄС, який працює на базі ЛНУ ім. Івана Франка, закцентувала увагу доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму Оксана Краєвська.

Наукові та навчально-методичні доробки у сфері європейських досліджень представили кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, країнознавства і міжнародного туризму, міжнародного права, європейського права, міжнародних економічних відносин.

Під час науково-практичного семінару учасники обговорили проблеми викладання європейських студій в Університеті, зокрема узгодженості та змістовного наповнення вже запроваджених навчальних курсів, розвитку англомовних курсів і програм, а також перспективи розвитку європейських студій у кросс-дисциплінарному, мультидисциплінарному і міждисциплінарному дискурсах.

Усі учасники погодилися з пропозицію щодо необхідності впровадження на всіх факультетах Університету академічного курсу з європейської інтеграції, що дозволить краще збагнути логіку й сутність об’єднавчих процесів на європейському континенті та роль у них Української держави.

Захід відбувся в рамках реалізації проектів імені Жана Моне 553355 «Субнаціональний вимір ЄС» та 553310 «Літні курси з права і політики ЄС».

Світлини: Олександри Чури Більше фото