П’ять проєктів фундаментальних і прикладних досліджень Університету отримають фінансування Міністерства освіти і науки України

Днями Міністерство освіти і науки України затвердило перелік проєктів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок закладів вищої освіти та наукових установ, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, які пройшли конкурсний відбір та фінансування яких розпочнеться з 2023 року за рахунок коштів державного бюджету України.

Про це йдеться у відповідному Наказі Міністерства освіти і науки України № 232 від 3 березня 2023 року.

Згідно з Наказом п’ять проєктів Львівського національного університету імені Івана Франка отримають відповідне фінансування. Серед них три – це фундаментальні дослідження, а інші два – прикладні.

Ідеться, про такі дослідження Університету:

  • Астрофізична плазма на різних просторово-часових масштабах: стан, прояви та спостереження (професор Богдан Мелех);
  • Багатофункціональні матеріали на основі широкозонних напівпровідників, діелектриків і полімерів для виробів оборонного та цивільного призначення (професор Володимир Капустяник);
  • Функціональна оцінка мітохондрій: пайплайн для виявлення механізмів передпатологічних станів травних залоз (професор Андрій Бабський);
  • Нанокристалізація аморфних сплавів на основі кобальту: кінетика, властивості, застосування (доцентка Лідія Бойчишин);
  • Фізико-хімія функціональних наноматеріалів для електрохімічних систем (професор Олександр Решетняк).

Проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України Роман Гладишевський зазначає, що дослідження, які здійснюють вчені ЛНУ ім. Івана Франка, не лише не втрачають своєї актуальності у час боротьби проти російського агресора, а й мають ще більше значення для зміцнення обороноздатності України та подолання наслідків військових дій.

«Фундаментальні і прикладні наукові дослідження у Львівському університеті продовжують розвиватися. Дуже важливо, що наші науковці частково переорієнтували свої дослідження, спрямовуючи їх у тому числі на потреби військового стану, водночас вчені Університету займаються й іншими важливими для наукового і суспільного поступу розробками. Переконаний, що усі проєкти, які цьогоріч отримали фінансування з державного бюджету, будуть ефективно реалізовані і принесуть користь науці та Українській Державі», – наголошує Роман Гладишевський.

Загалом цьогоріч Міністерство освіти і науки України відібрало 152 проєкти фундаментальних досліджень, прикладних досліджень та науково-технічних розробок закладів вищої освіти та наукових установ України.