#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуГеологічний факультет

🦖 Друзі, сьогодні знайомимося із ще одним не менш цікавим музеєм Львівського Університету – Палеонтологічним, що є одним із найдавніших палеонтологічних музеїв Європи. Його фонди репрезентують не лише еволюцію біосфери, а й регіональну палеонтологію різних регіонів України та світу. Експозиція Музею наочно на природних об’єктах розкриває історію геологічного розвитку Землі та еволюції органічного світу.

🔹 Збір колекцій рештків палеоорганізмів, що складають його фонд, було започатковано в першій половині ХІХ століття, колекцією давньої фауни австрійського геолога Л. Цейшнера. Починаючи з 1852 року її, як окрему складову, експонували спочатку в Мінералогічному музеї, а з 1905 року в окремому самостійному підрозділі – Геологічному музеї, який з 2003 року перейменований на Палеонтологічний музей, оскільки понад 95% його зразків становлять палеонтологічні рештки.

🔹 На сьогоднішній у Палеонтологічному музеї зберігається понад 18 тисяч унікальних палеонтологічних експонатів, виявленихц у різновікових відкладах геологічних регіонів світу.

🔹  Колектив кафедри Музею та вітчизняні науковці систематично підтримують та примножують фонди Музею цікавими зразками привезеними з багатьох геологічних регіонів і, відповідно, наукові зв’язки з багатьма геологічними установами України і закордону та бере участь у численних міжнародних, всеукраїнських наукових конференціях та семінарах, а також активно організовує різні наукові заходи на кафедрі та в музеї.

🔹 Основними напрямами роботи Музею є науково-дослідна робота (фондова робота, польові дослідження з метою збору колекційного матеріалу, організація та проведення наукових конференцій, семінарів), освітня й виховна робота (проведення екскурсій загальнооглядових і тематичних, консультування членів МАН та учнів) та експозиційно-виставкова робота (організація тематичних експозицій: «Палеонтологія околиць Львова», «Фауна Криму» та ін.).

🔹 Музейна експозиція широко використовується для популяризації геологічних і палеонтологічних знань серед населення України та зарубіжжя. Щорічно Музей приймає біля 3 500 відвідувачів.