Перспективи технологічного поступу: компанія «Хуавей Україна» передала Львівському університету сучасне комп’ютерне обладнання

Налагодження партнерства із провідними технологічними компаніями світового масштабу є важливим пріоритетом діяльності Львівського університету, покликаним створити особливо якісні умови для навчання студентів, розвитку лабораторної бази та сервісів інформаційних технологій закладу. Задля досягнення таких цілей у літку цього року ЛНУ ім. Івана Франка та українським представництвом компанії  HUAWEI  було підписано угоду про співпрацю.

В рамках співпраці Університету та одного із найпомітніших гравців  інженерного ринку світу 21 грудня 2022 року компанія «Хуавей Україна» передала Львівському національному університету імені Івана Франка нове високотехнологічне обладнання.

Зокрема, компанія передала у розпорядження Львівського університету цифрове обладнання, серед якого – сучасні  комутатори та базове програмне забезпечення до них, нові точки доступу, маршрутизатори, джерела безперебійного живлення, планшети та інші прилади. Обладнання призначене для лабораторії кібербезпеки факультету прикладної математики та інформатики, у якій майбутні фахівці навчатимуться боротися із загрозами у інформаційному просторі, створювати ефективні рішення для допомоги Україні у забезпеченні інформаційної безпеки, що сьогодні є одним із  елементів наближення перемоги над агресором та подальшого розвитку Української Держави.

Як зазначив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський, співпраця з компанією HUAWEI стала можливою завдяки позитивній динаміці розвитку інформаційних  технологій у Львівському університеті. За словами проректора, активна діяльність природничих факультетів, пов’язана з відкриттям нових спеціальностей, освітніх програм, постійна робота над оновленням контенту навчальних матеріалів та пов’язані з нею фахові здобутки студентів Університету на міжнародних змаганнях породжують позитивну динаміку співпраці із провідними технологічними компаніями світу. Власне на початку грудня цього року відбувся півфінал студентської першості світу з програмування серед команд південно-східної Європи. У змаганнях взяли участь команди з 8 країн. В українському заліку команда нашого Університету зайняла перше місце та за неофіційною інформацією від організаторів виборола право участі у фіналі світу, що відбудеться у Єгипті наступної осені. Слід відзначити заслуги тренерів наших студентів, а саме випускників факультету Віталія Герасиміва, Андрія Макара, а також доцента кафедри прикладної математики Василя Білецького завдяки яким і з’явились контакти з цією компанією.

Львівський університет і надалі має намір розвивати взаємовигідну співпрацю із провідними технологічними компаніями світу, адже саме такі компанії є індустрією знань, яка найбільше зацікавлена у високому рівні підготовки фахівців і готові долучатися до спільної роботи для досягнення цієї цілі.