Політики та громадські діячі розповіли студентами про реформи

Учасники громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» у рамках інформаційної кампанії «Посли реформ» зустрілися зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка.

Звертаючись до студентів, політики та громадські активісти детальніше розповіли про реформи, які зараз впроваджуються в Україні, та наголосили на важливості їх розуміння й підтримки зі сторони громадськості.

Зокрема, депутат Верховної ради України Ганна Гопко зазначила, що реформи повинні передусім сприяти реалізації потенціалу нашої країни й наданню нових перспектив для молоді.

«Після Революції Гідності ми перебуваємо на перехідному етапі становлення сильної нації. Сьогодні ми маємо зруйнувати традиційну вертикаль влади і провадити політику децентралізації, яка дозволить Вам реалізувати свої професійні вміння», – наголосила Ганна Гопко.

Правник і політик, член конституційної комісії Вікторія Пташник розповіла про ті численні міфи, які зараз побутують довкола децентралізації влади в Україні. За її словами, процес децентралізації не може призвести до федералізації України чи автономності певних територій нашої держави.

«Ідея децентралізації полягає в укріпленні унітарності країни. Для того, щоб не виникали випадки перевищення повноважень з боку однієї зі сторін, ми маємо контролювати органи місцевого самоврядування та реалізацію повноважень на місцях. Для цього з’явиться посада префекта, якого призначатимуть Прем’єр-міністр і Президент», – зазначила юрист.

За її словами, префекти також матимуть обмежені повноваження і не зможуть втручатися в діяльність органів місцевого самоврядування доти, допоки їхня діяльність відповідатиме закону.

Вікторія Пташник порадила студентам втілювати ідею децентралізації вже зараз, зокрема шляхом створення студентських рад.

Поділившись спогадами про участь в Революції Гідності, народний депутат Остап Єднак дав свою оцінку реформі децентралізації: «Зміна Конституції і проведення децентралізації – це, фактично, повне перезавантаження країни. Європейські країни проходили цей процес десятиліттями. За перший рік проведення децентралізації в Україні в нас об’єдналося 10% територіальних громад. І це дуже непоганий показник».

Про особливості перебігу впровадження децентралізації у Львівський області розповіла аналітик ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марія Дзюпин. За її словами, станом на сьогодні у Львівській області об’єдналося 15 громад. Особливістю децентралізації у Львівській області аналітик назвала те, що здебільшого процес об’єднання пройшли громади, які є віддалені від міста.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото